Produkte > MICROCHIP TECHNOLOGY > MCP1252T-33X50I/MS
MCP1252T-33X50I/MS
MCP1252T-33X50I/MS Microchip Technology
21752a.pdf
Hersteller: Microchip Technology
Charge Pump STPUP/STPDN 3.3V/5V 150mA 8-Pin MSOP T/R
auf Bestellung 205 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 64
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MCP1252T-33X50I/MS Microchip Technology
Description: IC REG CHARGE PUMP PROG 1 8MSOP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width), Output Type: Programmable, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Up/Step-Down, Current - Output: 120mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 650kHz, Voltage - Input (Max): 5.5V, Topology: Charge Pump, Supplier Device Package: 8-MSOP, Synchronous Rectifier: No, Voltage - Input (Min): 2.7V, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, 5V, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MCP1252T-33X50I/MS MCP1252T-33X50I/MS Hersteller : Microchip Technology 21752a.pdf Charge Pump STPUP/STPDN 3.3V/5V 150mA 8-Pin MSOP T/R
auf Bestellung 205 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 64
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Output Type: Programmable
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Up/Step-Down
Current - Output: 120mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 650kHz
Voltage - Input (Max): 5.5V
Topology: Charge Pump
Supplier Device Package: 8-MSOP
Synchronous Rectifier: No
Voltage - Input (Min): 2.7V
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, 5V
Part Status: Active
auf Bestellung 364 Stücke:
Mindestbestellmenge: 7
MCP1252T-33X50I/MS MCP1252T-33X50I/MS Hersteller : Microchip Technology MCP1252_3_Low_Noise_Positive_Regulated_Charge_Pump_Data_Sheet_DS20001752.pdf Switching Voltage Regulators 120mA Regulated
auf Bestellung 34 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
auf Bestellung 2500 Stücke:
Mindestbestellmenge: 20
MCP1252T-33X50IMS
auf Bestellung 2650 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
Anzahl je Verpackung: 2500 Stücke
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Programmable
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Up/Step-Down
Current - Output: 120mA
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 650kHz
Voltage - Input (Max): 5.5V
Topology: Charge Pump
Synchronous Rectifier: No
Voltage - Input (Min): 2.7V