MCQ12N06-TP
MCQ12N06-TP Micro Commercial Components (MCC)
MCQ12N06_SOP_8_.pdf
Hersteller: Micro Commercial Components (MCC)
MOSFETs N-Ch Enh FET 60Vds 80A 20Vgs 85W
auf Bestellung 17488 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MCQ12N06-TP Micro Commercial Components (MCC)
Description: MOSFET N-CH 60V 12A 8SOP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 12A (Tj), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 9mOhm @ 12A, 10V, Power Dissipation (Max): 3.1W, Vgs(th) (Max) @ Id: 2.5V @ 250µA, Supplier Device Package: 8-SOP, Part Status: Active, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 60 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 31 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1988 pF @ 30 V.
Weitere Produktangebote MCQ12N06-TP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MCQ12N06-TP MCQ12N06-TP Hersteller : Micro Commercial Co MCQ12N06(SOP-8).pdf Description: MOSFET N-CH 60V 12A 8SOP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 12A (Tj)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 9mOhm @ 12A, 10V
Power Dissipation (Max): 3.1W
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.5V @ 250µA
Supplier Device Package: 8-SOP
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 60 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 31 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1988 pF @ 30 V
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Power Dissipation (Max): 3.1W
Supplier Device Package: 8-SOP
Part Status: Active
Vgs (Max): ±20V