MCQ1V1608-1R8-R
MCQ1V1608-1R8-R Eaton - Electronics Division
eaton-mcq1v1608-multilayer-high-q-chip-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 1.8UH 25MA 750 MOHM
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 750mOhm Max
Q @ Freq: 25 @ 10MHz
Frequency - Self Resonant: 55MHz
Inductance Frequency - Test: 10 MHz
Supplier Device Package: 0603
Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm)
Inductance: 1.8 µH
Current Rating (Amps): 25 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MCQ1V1608-1R8-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 1.8UH 25MA 750 MOHM, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0603 (1608 Metric), Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 750mOhm Max, Q @ Freq: 25 @ 10MHz, Frequency - Self Resonant: 55MHz, Inductance Frequency - Test: 10 MHz, Supplier Device Package: 0603, Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm), Inductance: 1.8 µH, Current Rating (Amps): 25 mA.
Weitere Produktangebote MCQ1V1608-1R8-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MCQ1V1608-1R8-R MCQ1V1608-1R8-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-mcq1v1608-multilayer-high-q-chip-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 1.8UH 25MA 750 MOHM
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Multilayer
Q @ Freq: 25 @ 10MHz
Supplier Device Package: 0603
Inductance: 1.8 µH
Current Rating (Amps): 25 mA
Produkt ist nicht verfügbar
MCQ1V1608-1R8-R MCQ1V1608-1R8-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_mcq1v1608_multilayer_high_q_chip_inductor_da-1890695.pdf RF Inductors - SMD Multi H Q, IND1.8uH Q25 50mA 2PADS SMT