Produkte > EATON ELECTRONICS > MCQ1V1608-R047-R
MCQ1V1608-R047-R
MCQ1V1608-R047-R Eaton Electronics
eaton_mcq1v1608_multilayer_high_q_chip_inductor_da-1890695.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
RF Inductors - SMD Multi H Q, IND 47nH Q15 50mA 2PADS SMT
auf Bestellung 7155 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 19
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MCQ1V1608-R047-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 47NH 50MA 200 MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 200mOhm Max, Q @ Freq: 15 @ 50MHz, Frequency - Self Resonant: 260MHz, Inductance Frequency - Test: 50 MHz, Supplier Device Package: 0603, Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm), Part Status: Active, Inductance: 47 nH, Current Rating (Amps): 50 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MCQ1V1608-R047-R MCQ1V1608-R047-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_mcq1v1608_multilayer_high_q_chip_inductor_da-1890695.pdf RF Inductors - SMD Multi H Q, IND 47nH Q15 50mA 2PADS SMT
auf Bestellung 8275 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 18
MCQ1V1608-R047-R MCQ1V1608-R047-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_mcq1v1608_multilayer_high_q_chip_inductor_da-1890695.pdf RF Inductors - SMD Multi H Q, IND 47nH Q15 50mA 2PADS SMT
Mindestbestellmenge: 18
MCQ1V1608-R047-R MCQ1V1608-R047-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-mcq1v1608-multilayer-high-q-chip-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 47NH 50MA 200 MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 200mOhm Max
Q @ Freq: 15 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant: 260MHz
Inductance Frequency - Test: 50 MHz
Supplier Device Package: 0603
Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 47 nH
Current Rating (Amps): 50 mA
Mindestbestellmenge: 100
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Type: Multilayer
Q @ Freq: 15 @ 50MHz
Supplier Device Package: 0603
Part Status: Active
Inductance: 47 nH
Current Rating (Amps): 50 mA