Produkte > BUSSMANN / EATON > MCQ1V1608-R820-R
MCQ1V1608-R820-R
MCQ1V1608-R820-R Bussmann / Eaton
eaton_mcq1v1608_multilayer_high_q_chip_inductor_da-1890695.pdf
Hersteller: Bussmann / Eaton
RF Inductors - SMD Multi H Q, IND 820nH Q20 50mA 2PADS SMT
auf Bestellung 8555 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 18
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MCQ1V1608-R820-R Bussmann / Eaton
Description: FIXED IND 820NH 50MA 1 OHM SMD, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0603 (1608 Metric), Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 1Ohm Max, Q @ Freq: 20 @ 25MHz, Frequency - Self Resonant: 85MHz, Inductance Frequency - Test: 25 MHz, Supplier Device Package: 0603, Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm), Part Status: Active, Inductance: 820 nH, Current Rating (Amps): 50 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MCQ1V1608-R820-R MCQ1V1608-R820-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-mcq1v1608-multilayer-high-q-chip-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 820NH 50MA 1 OHM SMD
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Multilayer
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 1Ohm Max
Q @ Freq: 20 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant: 85MHz
Inductance Frequency - Test: 25 MHz
Supplier Device Package: 0603
Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 820 nH
Current Rating (Amps): 50 mA
auf Bestellung 325 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 112
MCQ1V1608-R820-R MCQ1V1608-R820-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_mcq1v1608_multilayer_high_q_chip_inductor_da-1890695.pdf RF Inductors - SMD Multi H Q, IND 820nH Q20 50mA 2PADS SMT
auf Bestellung 8455 Stücke:
Mindestbestellmenge: 17
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Multilayer
DC Resistance (DCR): 1Ohm Max
Q @ Freq: 20 @ 25MHz
Supplier Device Package: 0603
Part Status: Active
Inductance: 820 nH
Current Rating (Amps): 50 mA