Produkte > BUSSMANN / EATON > MCQ1V2012-R120-R
MCQ1V2012-R120-R
MCQ1V2012-R120-R Bussmann / Eaton
eaton_mcq1v2012_multilayer_high_q_chip_inductor_da-1890641.pdf
Hersteller: Bussmann / Eaton
RF Inductors - SMD Multi H Q,IND 120nH Q20 250mA 2PADS SMT
auf Bestellung 10315 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details MCQ1V2012-R120-R Bussmann / Eaton
Description: FIXED IND 120NH 250MA 250MOHM SM, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Size / Dimension: 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 250mOhm Max, Q @ Freq: 20 @ 25MHz, Frequency - Self Resonant: 220MHz, Inductance Frequency - Test: 25 MHz, Supplier Device Package: 0805, Height - Seated (Max): 0.043" (1.10mm), Part Status: Active, Inductance: 120 nH, Current Rating (Amps): 250 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MCQ1V2012-R120-R MCQ1V2012-R120-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_mcq1v2012_multilayer_high_q_chip_inductor_da-1890641.pdf RF Inductors - SMD Multi H Q,IND 120nH Q20 250mA 2PADS SMT
auf Bestellung 10315 Stücke:
Mindestbestellmenge: 18
MCQ1V2012-R120-R MCQ1V2012-R120-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_mcq1v2012_multilayer_high_q_chip_inductor_da-1890641.pdf RF Inductors - SMD Multi H Q,IND 120nH Q20 250mA 2PADS SMT
MCQ1V2012-R120-R MCQ1V2012-R120-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-mcq1v2012-multilayer-high-q-chip-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 120NH 250MA 250MOHM SM
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 250mOhm Max
Q @ Freq: 20 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant: 220MHz
Inductance Frequency - Test: 25 MHz
Supplier Device Package: 0805
Height - Seated (Max): 0.043" (1.10mm)
Part Status: Active
Inductance: 120 nH
Current Rating (Amps): 250 mA
Mindestbestellmenge: 112
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Type: Multilayer
Q @ Freq: 20 @ 25MHz
Supplier Device Package: 0805
Part Status: Active
Inductance: 120 nH
Current Rating (Amps): 250 mA