MCQ1V3216-1R0-R
MCQ1V3216-1R0-R Eaton - Electronics Division
eaton-mcq1v3216-multilayer-high-q-chip-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 1UH 100MA 300 MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Multilayer
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 300mOhm Max
Q @ Freq: 35 @ 10MHz
Frequency - Self Resonant: 75MHz
Inductance Frequency - Test: 10 MHz
Supplier Device Package: 1206
Height - Seated (Max): 0.043" (1.10mm)
Part Status: Active
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 100 mA
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MCQ1V3216-1R0-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 1UH 100MA 300 MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Package / Case: 1206 (3216 Metric), Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 300mOhm Max, Q @ Freq: 35 @ 10MHz, Frequency - Self Resonant: 75MHz, Inductance Frequency - Test: 10 MHz, Supplier Device Package: 1206, Height - Seated (Max): 0.043" (1.10mm), Part Status: Active, Inductance: 1 µH, Current Rating (Amps): 100 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MCQ1V3216-1R0-R MCQ1V3216-1R0-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_mcq1v3216_multilayer_high_q_chip_inductor_da-1890705.pdf RF Inductors - SMD Multi H Q,IND 1.0uH Q35 100mA 2PADS SMT
auf Bestellung 8540 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 18
MCQ1V3216-1R0-R MCQ1V3216-1R0-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-mcq1v3216-multilayer-high-q-chip-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 1UH 100MA 300 MOHM SMD
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Multilayer
Q @ Freq: 35 @ 10MHz
Supplier Device Package: 1206
Part Status: Active
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 100 mA