MCQ1V3216-R047-R
MCQ1V3216-R047-R Eaton - Electronics Division
eaton-mcq1v3216-multilayer-high-q-chip-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 47NH 300MA 150 MOHM
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 150mOhm Max
Q @ Freq: 30 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant: 320MHz
Inductance Frequency - Test: 50 MHz
Supplier Device Package: 1206
Height - Seated (Max): 0.043" (1.10mm)
Part Status: Active
Inductance: 47 nH
Current Rating (Amps): 300 mA
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MCQ1V3216-R047-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 47NH 300MA 150 MOHM, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1206 (3216 Metric), Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 150mOhm Max, Q @ Freq: 30 @ 50MHz, Frequency - Self Resonant: 320MHz, Inductance Frequency - Test: 50 MHz, Supplier Device Package: 1206, Height - Seated (Max): 0.043" (1.10mm), Part Status: Active, Inductance: 47 nH, Current Rating (Amps): 300 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MCQ1V3216-R047-R MCQ1V3216-R047-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-mcq1v3216-multilayer-high-q-chip-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 47NH 300MA 150 MOHM
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Multilayer
Q @ Freq: 30 @ 50MHz
Supplier Device Package: 1206
Inductance: 47 nH
Current Rating (Amps): 300 mA
auf Bestellung 6424 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 125
MCQ1V3216-R047-R MCQ1V3216-R047-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-mcq1v3216-multilayer-high-q-chip-inductor-data-sheet.pdf RF Inductors - SMD 47 NH 5%