Produkte > BUSSMANN / EATON > MCQ1V3216-R100-R
MCQ1V3216-R100-R
MCQ1V3216-R100-R Bussmann / Eaton
eaton_mcq1v3216_multilayer_high_q_chip_inductor_da-1890705.pdf
Hersteller: Bussmann / Eaton
RF Inductors - SMD 100 NH 5%
auf Bestellung 7872 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 18
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MCQ1V3216-R100-R Bussmann / Eaton
Description: FIXED IND 100NH 250MA 250 MOHM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Package / Case: 1206 (3216 Metric), Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 250mOhm Max, Q @ Freq: 25 @ 25MHz, Frequency - Self Resonant: 235MHz, Inductance Frequency - Test: 25 MHz, Supplier Device Package: 1206, Height - Seated (Max): 0.043" (1.10mm), Part Status: Active, Inductance: 100 nH, Current Rating (Amps): 250 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MCQ1V3216-R100-R MCQ1V3216-R100-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_mcq1v3216_multilayer_high_q_chip_inductor_da-1890705.pdf RF Inductors - SMD 100 NH 5%
auf Bestellung 11852 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 18
MCQ1V3216-R100-R MCQ1V3216-R100-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-mcq1v3216-multilayer-high-q-chip-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 100NH 250MA 250 MOHM
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 250mOhm Max
Q @ Freq: 25 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant: 235MHz
Inductance Frequency - Test: 25 MHz
Supplier Device Package: 1206
Height - Seated (Max): 0.043" (1.10mm)
Part Status: Active
Inductance: 100 nH
Current Rating (Amps): 250 mA
Mindestbestellmenge: 112
MCQ1V3216-R100-R MCQ1V3216-R100-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_mcq1v3216_multilayer_high_q_chip_inductor_da-1890705.pdf RF Inductors - SMD Multi H Q,IND 100nH Q25 250mA 2PADS SMT
Mindestbestellmenge: 16
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Type: Multilayer
Q @ Freq: 25 @ 25MHz
Supplier Device Package: 1206
Part Status: Active
Inductance: 100 nH
Current Rating (Amps): 250 mA