Produkte > EATON ELECTRONICS > MCQ1V3216-R270-R
MCQ1V3216-R270-R
MCQ1V3216-R270-R Eaton Electronics
eaton-mcq1v3216-multilayer-high-q-chip-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
RF Inductors - SMD Multi H Q,IND 270nH Q25 250mA 2PADS SMT
auf Bestellung 4363 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 17
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MCQ1V3216-R270-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 270NH 250MA 300MOHM SM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Package / Case: 1206 (3216 Metric), Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 300mOhm Max, Q @ Freq: 25 @ 25MHz, Frequency - Self Resonant: 150MHz, Inductance Frequency - Test: 25 MHz, Supplier Device Package: 1206, Height - Seated (Max): 0.043" (1.10mm), Inductance: 270 nH, Current Rating (Amps): 250 mA.
Weitere Produktangebote MCQ1V3216-R270-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MCQ1V3216-R270-R MCQ1V3216-R270-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-mcq1v3216-multilayer-high-q-chip-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 270NH 250MA 300MOHM SM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 300mOhm Max
Q @ Freq: 25 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant: 150MHz
Inductance Frequency - Test: 25 MHz
Supplier Device Package: 1206
Height - Seated (Max): 0.043" (1.10mm)
Inductance: 270 nH
Current Rating (Amps): 250 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Type: Multilayer
Q @ Freq: 25 @ 25MHz
Supplier Device Package: 1206
Inductance: 270 nH
Current Rating (Amps): 250 mA