Produkte > VISHAY / BEYSCHLAG > MCS04020D4992BE000
MCS04020D4992BE000
MCS04020D4992BE000 Vishay / Beyschlag
mcx0x0xpre.pdf
Hersteller: Vishay / Beyschlag
Thin Film Resistors - SMD 1/16W 0.1% 49.9ohms
auf Bestellung 17251 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 16
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MCS04020D4992BE000 Vishay / Beyschlag
Description: RES 49.9K OHM 0.1% 1/16W 0402, Power (Watts): 0.063W, 1/16W, Tolerance: ±0.1%, Features: Anti-Sulfur, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: ±25ppm/°C, Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Composition: Thin Film, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0402, Height - Seated (Max): 0.015" (0.37mm), Resistance: 49.9 kOhms.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MCS04020D4992BE000 MCS04020D4992BE000 Hersteller : Vishay Dale mcx0x0xpre.pdf Description: RES 49.9K OHM 0.1% 1/16W 0402
Power (Watts): 0.063W, 1/16W
Tolerance: ±0.1%
Features: Anti-Sulfur
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: ±25ppm/°C
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Composition: Thin Film
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0402
Height - Seated (Max): 0.015" (0.37mm)
Resistance: 49.9 kOhms
auf Bestellung 13089 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 100
MCS04020D4992BE000 Hersteller : VISHAY mcx0x0xpre.pdf Category: SMD resistors
Description: Resistor: thin film; 0402; 49.9kΩ; 63mW; ±0.1%; MCS; ESD; -55÷125°C
Type of resistor: thin film
Case - inch: 0402
Case - mm: 1005
Resistance: 49.9kΩ
Power: 63mW
Tolerance: ±0.1%
Operating temperature: -55...125°C
Version: ESD
Manufacturer series: MCS
Mindestbestellmenge: 10000
Power (Watts): 0.063W, 1/16W
Tolerance: ±0.1%
Features: Anti-Sulfur
Packaging: Tape & Reel (TR)
Composition: Thin Film
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0402
Resistance: 49.9 kOhms