MCU12P06Y-TP Micro Commercial Components
mcu12p06ydpak.pdf
Hersteller: Micro Commercial Components
P-Channel MOSFET
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MCU12P06Y-TP Micro Commercial Components
Description: MOSFET P-CH 60V 12A DPAK, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: P-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 12A, Rds On (Max) @ Id, Vgs: 85mOhm @ 4A, 10V, Power Dissipation (Max): 30W, Vgs(th) (Max) @ Id: 2.5V @ 250µA, Supplier Device Package: TO-252 (DPAK), Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 60 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 4.27 nC @ 4.5 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 505 pF @ 15 V.
Weitere Produktangebote MCU12P06Y-TP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MCU12P06Y-TP MCU12P06Y-TP Hersteller : Micro Commercial Co MCU12P06Y(DPAK).pdf Description: MOSFET P-CH 60V 12A DPAK
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: P-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 12A
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 85mOhm @ 4A, 10V
Power Dissipation (Max): 30W
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.5V @ 250µA
Supplier Device Package: TO-252 (DPAK)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 60 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 4.27 nC @ 4.5 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 505 pF @ 15 V