MCU60P06-TP
MCU60P06-TP Micro Commercial Co
MCU60P06(DPAK).pdf
Hersteller: Micro Commercial Co
Description: MOSFET P-CH 60V 60A DPAK
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: P-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 60A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 18mOhm @ 20A, 10V
Power Dissipation (Max): 130W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 3.5V @ 250µA
Supplier Device Package: DPAK
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 60 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 75 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 5814 pF @ 25 V
auf Bestellung 20000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MCU60P06-TP Micro Commercial Co
Description: MOSFET P-CH 60V 60A DPAK, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C, Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: P-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 60A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 18mOhm @ 20A, 10V, Power Dissipation (Max): 130W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 3.5V @ 250µA, Supplier Device Package: DPAK, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 60 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 75 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 5814 pF @ 25 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MCU60P06-TP MCU60P06-TP Hersteller : Micro Commercial Components (MCC) MCU60P06_DPAK_-3365840.pdf MOSFETs P-Ch -60Vds 20Vgs 130W -60A -260A Idm
auf Bestellung 2568 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
MCU60P06-TP MCU60P06-TP Hersteller : Micro Commercial Co MCU60P06(DPAK).pdf Description: MOSFET P-CH 60V 60A DPAK
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: P-Channel
Supplier Device Package: DPAK
Vgs (Max): ±20V
Mindestbestellmenge: 4
MCU60P06-TP MCU60P06-TP Hersteller : Micro Commercial Components mcu60p06dpak.pdf Trans MOSFET P-CH 60V 60A 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R