MD021C104KAB
MD021C104KAB KYOCERA AVX Components
dipguard.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 0.1uF 100V X7R 10% Radial 2 Pin DIP 8.26mm 125°C Slide
auf Bestellung 600 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 14
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MD021C104KAB KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 0.1UF 100V X7R 2-DIP, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 100V, Package / Case: 2-DIP, Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.325" (8.25mm), Height - Seated (Max): 0.200" (5.08mm), Capacitance: 0.1 µF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MD021C104KAB MD021C104KAB Hersteller : KYOCERA AVX Components dipguard.pdf Cap Ceramic 0.1uF 100V X7R 10% Radial 2 Pin DIP 8.26mm 125°C Slide
auf Bestellung 600 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 14
MD021C104KAB MD021C104KAB Hersteller : KYOCERA AVX dipguard-3162713.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 100 VDC 0.1 uF X7R 1 0 % 0.325 in
auf Bestellung 176 Stücke:
auf Bestellung 113 Stücke:
MD021C104KAB MD021C104KAB Hersteller : KYOCERA AVX dipguard.pdf Description: CAP CER 0.1UF 100V X7R 2-DIP
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 100V
Package / Case: 2-DIP
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.325" (8.25mm)
Height - Seated (Max): 0.200" (5.08mm)
Capacitance: 0.1 µF