Produkte > MICRO COMMERCIAL CO > MD200K16D2-BP
MD200K16D2-BP
MD200K16D2-BP Micro Commercial Co
MD200K08D2-MD200K18D2(D2)-A.pdf
Hersteller: Micro Commercial Co
Description: DIODE RECT 1600V 200A D2 PAC
Packaging: Bulk
Package / Case: D2
Mounting Type: Chassis Mount
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Technology: Standard
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 200A
Supplier Device Package: D2
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.3 V @ 300 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 9 mA @ 1600 V
auf Bestellung 5 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MD200K16D2-BP Micro Commercial Co
Description: DIODE RECT 1600V 200A D2 PAC, Packaging: Bulk, Package / Case: D2, Mounting Type: Chassis Mount, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Technology: Standard, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 200A, Supplier Device Package: D2, Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1600 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.3 V @ 300 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 9 mA @ 1600 V.
Weitere Produktangebote MD200K16D2-BP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MD200K16D2-BP MD200K16D2-BP Hersteller : Micro Commercial Components (MCC) MD200K08D2-MD200K18D2(D2)-A.pdf Diode Modules 200A, 1600V Power Module