Produkte > APEM COMPONENTS > MDB101C01C03C
MDB101C01C03C
MDB101C01C03C APEM Components
mdb1.pdf
Hersteller: APEM Components
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Hinge Lever PC Pins 0.1A 125VAC 0.45N Thru-Hole
auf Bestellung 600 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 100
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MDB101C01C03C APEM Components
Description: SNAP ACTING SWITCH MB, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 100mA (AC), Mounting Type: Through Hole, Circuit: SPDT, Switch Function: On-Mom, Operating Temperature: 0°C ~ 55°C, Termination Style: PC Pin, Actuator Type: Lever, Straight, Operating Force: 153gf, Release Force: 46gf, Pretravel: 0.146" (3.7mm), Differential Travel: 0.028" (0.72mm), Overtravel: 0.028" (0.71mm), Operating Position: 0.374" (9.5mm), Voltage Rating - AC: 125 V.
Weitere Produktangebote MDB101C01C03C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MDB101C01C03C Hersteller : APEM Inc. Description: SNAP ACTING SWITCH MB
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 100mA (AC)
Mounting Type: Through Hole
Circuit: SPDT
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: 0°C ~ 55°C
Termination Style: PC Pin
Actuator Type: Lever, Straight
Operating Force: 153gf
Release Force: 46gf
Pretravel: 0.146" (3.7mm)
Differential Travel: 0.028" (0.72mm)
Overtravel: 0.028" (0.71mm)
Operating Position: 0.374" (9.5mm)
Voltage Rating - AC: 125 V