MF100K12F5
MF100K12F5 Yangjie Technology
Hersteller: Yangjie Technology
Description: Diodes - Bridge Rectifiers F5 10
Packaging: Bulk
Package / Case: Module
Mounting Type: Chassis Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 150 ns
Technology: Standard
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 100A
Supplier Device Package: F5
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.75 V @ 100 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 200 µA @ 1200 V
auf Bestellung 1000 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details MF100K12F5 Yangjie Technology
Description: Diodes - Bridge Rectifiers F5 10, Packaging: Bulk, Package / Case: Module, Mounting Type: Chassis Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 150 ns, Technology: Standard, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 100A, Supplier Device Package: F5, Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.75 V @ 100 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 200 µA @ 1200 V.