Produkte > SUNON > MF17080V2-1000U-A99
MF17080V2-1000U-A99
MF17080V2-1000U-A99 SUNON
MF17080V2-A99-A.pdf
Hersteller: SUNON
Category: DC5V Fans
Description: Fan: DC; axial; 5VDC; 17x17x8mm; 1.19m3/h; 34.2dBA; Vapo; 16500rpm
Additional functions: autorestart; protection against reverse connection of power supply
Enclosure material: thermoplastic
Kind of fan: axial
Fan motor: brushless DC
Type of fan: DC
Leads: leads x2
Impeller material: thermoplastic
Flammability rating: UL94V-0
Kind of Bearing: Vapo
Operating temperature: -10...70°C
Fan dimensions: 17x17x8mm
Current rating: 66mA
Lead length: 0.15m
Power consumption: 0.33W
Fan efficiency: 1.19m3/h
Supply voltage: 5V DC
Operating voltage: 3.3...6V DC
Current and power consumption tolerance: ±15%
Noise level: 34.2dBA
Rotational rate/speed: 16500rpm
Min. insulation resistance: 10MΩ
Insulation class: A
auf Bestellung 645 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details MF17080V2-1000U-A99 SUNON
Category: DC5V Fans, Description: Fan: DC; axial; 5VDC; 17x17x8mm; 1.19m3/h; 34.2dBA; Vapo; 16500rpm, Additional functions: autorestart; protection against reverse connection of power supply, Enclosure material: thermoplastic, Kind of fan: axial, Fan motor: brushless DC, Type of fan: DC, Leads: leads x2, Impeller material: thermoplastic, Flammability rating: UL94V-0, Kind of Bearing: Vapo, Operating temperature: -10...70°C, Fan dimensions: 17x17x8mm, Current rating: 66mA, Lead length: 0.15m, Power consumption: 0.33W, Fan efficiency: 1.19m3/h, Supply voltage: 5V DC, Operating voltage: 3.3...6V DC, Current and power consumption tolerance: ±15%, Noise level: 34.2dBA, Rotational rate/speed: 16500rpm, Min. insulation resistance: 10MΩ, Insulation class: A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MF17080V2-1000U-A99 MF17080V2-1000U-A99 Hersteller : Sunon MF17080V2_1000U_A99_D01005330G_01_0_Ref.pdf DC Fans Axial Fan, 17x17x8mm, 5VDC, 0.7CFM, 0.17"H2O, Vapo, Wire, Auto Restart
auf Bestellung 651 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
MF17080V2-1000U-A99 MF17080V2-1000U-A99 Hersteller : Sunon Fans MF17080V2-1000U-A99-D01005330G-01-0_Ref.pdf Description: FAN AXIAL 17X8MM VAPO 5VDC WIRE
Packaging: Bulk
Features: Auto Restart
Voltage - Rated: 5VDC
Size / Dimension: Square - 17mm L x 17mm H
Bearing Type: Vapo-Bearing™
RPM: 16500 RPM
Air Flow: 0.700 CFM (0.020m³/min)
Width: 8.00mm
Weight: 0.009 lb (4.08 g)
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 2 Wire Leads
Approval Agency: cURus, TUV
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 14.2dB(A)
Static Pressure: 0.170 in H2O (42.3 Pa)
Part Status: Active
Power (Watts): 330 mW