Produkte > SUNON FANS > MF20100V1-1000U-F99
MF20100V1-1000U-F99 Sunon Fans
SUNON%20DC%20Brushless%20Fan%20&%20Blower(255-E).pdf
Hersteller: Sunon Fans
Description: 5VDC FAN 20X10MM TACH
Packaging: Box
Features: Auto Restart, Locked Rotor Sensor
Voltage - Rated: 5VDC
Size / Dimension: Square - 20mm L x 20mm H
Air Flow: 1.9 CFM (0.053m³/min)
Width: 10.00mm
Termination: 3 Wire Leads
Approval Agency: CCC, CE, cURus, TUV, UKCA
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 25.0dB(A)
Static Pressure: 0.290 in H2O (72.2 Pa)
Power (Watts): 0.53 W
Produktbewertung abgeben
Technische Details MF20100V1-1000U-F99 Sunon Fans
Category: DC5V Fans, Description: Fan: DC; axial; 5VDC; 20x20x10mm; 3.23m3/h; 25dBA; Vapo; Out: R type, Insulation class: A, Enclosure material: thermoplastic, Additional functions: autorestart; reverse polarity protection, Kind of fan: axial, Kind of Bearing: Vapo, Fan motor: brushless DC, Leads: leads x3, Type of fan: DC, Signal output: R type, Impeller material: thermoplastic, Flammability rating: UL94V-0, Operating temperature: -10...70°C, Fan dimensions: 20x20x10mm, Current rating: 106mA, Lead length: 0.15m, Power consumption: 880mW, Fan efficiency: 3.23m3/h, Static pressure: 7.37mm H2O, Operating voltage: 2.8...6V DC, Supply voltage: 5V DC, Noise level: 25dBA, Wire size: 28AWG, Rotational rate/speed: 16500 (±15%)rpm, Min. insulation resistance: 10MΩ, Storage time: 70000h.
Weitere Produktangebote MF20100V1-1000U-F99
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MF20100V1-1000U-F99 Hersteller : Sunon MF20100V1_1000U_F99_D02026200G_00_2.pdf DC Fans DC Axial Fan, 20x20x10mm, 5VDC, Vapo, 3x Wire, Auto Restart, Lock Sensor, MagLev
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Fan: DC; axial; 5VDC; 20x20x10mm; 3.23m3/h; 25dBA; Vapo; Out: R type
Insulation class: A
Enclosure material: thermoplastic
Additional functions: autorestart; reverse polarity protection
Fan motor: brushless DC
Leads: leads x3
Type of fan: DC
Signal output: R type
Impeller material: thermoplastic
Flammability rating: UL94V-0
Operating temperature: -10...70°C
Fan dimensions: 20x20x10mm
Current rating: 106mA
Lead length: 0.15m
Power consumption: 880mW
Fan efficiency: 3.23m3/h
Static pressure: 7.37mm H2O
Operating voltage: 2.8...6V DC
Supply voltage: 5V DC
Noise level: 25dBA
Wire size: 28AWG
Rotational rate/speed: 16500 (±15%)rpm
Min. insulation resistance: 10MΩ