Produkte > SUNON > MF20100V1-1000U-G99
MF20100V1-1000U-G99
MF20100V1-1000U-G99 SUNON
MF20100V1-G99.pdf
Hersteller: SUNON
Category: DC5V Fans
Description: Fan: DC; axial; 5VDC; 20x20x10mm; 3.22m3/h; 25dBA; Vapo; 16500rpm
Type of fan: DC
Kind of fan: axial
Supply voltage: 5V DC
Operating voltage: 2.8...6V DC
Fan dimensions: 20x20x10mm
Current rating: 106mA
Fan efficiency: 3.22m3/h
Noise level: 25dBA
Kind of Bearing: Vapo
Rotational rate/speed: 16500rpm
Impeller material: thermoplastic
Enclosure material: thermoplastic
Leads: leads x3
Lead length: 0.15m
Operating temperature: -10...70°C
Power consumption: 0.53W
Static pressure: 7.36mm H2O
Fan motor: brushless DC
Wire size: 28AWG
Insulation class: A
Flammability rating: UL94V-0
auf Bestellung 135 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MF20100V1-1000U-G99 SUNON
Category: DC5V Fans, Description: Fan: DC; axial; 5VDC; 20x20x10mm; 3.22m3/h; 25dBA; Vapo; 16500rpm, Type of fan: DC, Kind of fan: axial, Supply voltage: 5V DC, Operating voltage: 2.8...6V DC, Fan dimensions: 20x20x10mm, Current rating: 106mA, Fan efficiency: 3.22m3/h, Noise level: 25dBA, Kind of Bearing: Vapo, Rotational rate/speed: 16500rpm, Impeller material: thermoplastic, Enclosure material: thermoplastic, Leads: leads x3, Lead length: 0.15m, Operating temperature: -10...70°C, Power consumption: 0.53W, Static pressure: 7.36mm H2O, Fan motor: brushless DC, Wire size: 28AWG, Insulation class: A, Flammability rating: UL94V-0.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 474 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
MF20100V1-1000U-G99 MF20100V1-1000U-G99 Hersteller : Sunon Fans SUNON%20DC%20Brushless%20Fan%20&%20Blower(255-E).pdf Description: 5VDC FAN 20X10MM ALARM
Packaging: Box
Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Voltage - Rated: 5VDC
Size / Dimension: Square - 20mm L x 20mm H
Air Flow: 1.9 CFM (0.053m³/min)
Width: 10.00mm
Termination: 3 Wire Leads
Approval Agency: CCC, CE, cURus, TUV, UKCA
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 25.0dB(A)
Static Pressure: 0.290 in H2O (72.2 Pa)
Power (Watts): 0.53 W
Produkt ist nicht verfügbar
MF20100V1-1000U-G99 Hersteller : Sunon MF20100V1_1000U_G99_D02032100G_00_2_Ref.pdf DC Fans DC Axial Fan, 20x20x10mm, 5VDC, Vapo, 3x Wire, Auto Restart, Tach, MagLev Motor