Produkte > SUNON FANS > MF20100V1-1000U-Q99
MF20100V1-1000U-Q99 Sunon Fans
SUNON%20DC%20Brushless%20Fan%20&%20Blower(255-E).pdf
Hersteller: Sunon Fans
Description: 5VDC FAN 20X10MM ALARM/PWM
Packaging: Box
Features: Auto Restart, Locked Rotor Sensor, PWM Control
Voltage - Rated: 5VDC
Size / Dimension: Square - 20mm L x 20mm H
Bearing Type: Vapo-Bearing™
RPM: 16500 RPM
Air Flow: 1.9 CFM (0.053m³/min)
Width: 10.00mm
Termination: 4 Wire Leads
Approval Agency: CCC, CE, cURus, TUV, UKCA
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 25.0dB(A)
Static Pressure: 0.290 in H2O (72.2 Pa)
Power (Watts): 0.53 W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MF20100V1-1000U-Q99 Sunon Fans
Category: DC5V Fans, Description: Fan: DC; axial; 5VDC; 20x20x10mm; 3.23m3/h; 25dBA; Vapo; 7.37mmH2O, Type of fan: DC, Kind of fan: axial, Supply voltage: 5V DC, Operating voltage: 4.3...6V DC, Fan dimensions: 20x20x10mm, Power consumption: 880mW, Current rating: 106mA, Fan efficiency: 3.23m3/h, Noise level: 25dBA, Kind of Bearing: Vapo, Signal output: PWM; R type, Rotational rate/speed: 16500 (±15%)rpm, Min. insulation resistance: 10MΩ, Impeller material: thermoplastic, Enclosure material: thermoplastic, Insulation class: A, Leads: leads x4, Lead length: 0.15m, Operating temperature: -10...70°C, Flammability rating: UL94V-0, Additional functions: autorestart; reverse polarity protection, Fan motor: brushless DC, Static pressure: 7.37mm H2O, Wire size: 28AWG, Storage time: 70000h.
Weitere Produktangebote MF20100V1-1000U-Q99
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MF20100V1-1000U-Q99 Hersteller : Sunon MF20100V1_1000U_Q99_D02030330G_00_1.pdf DC Fans DC Axial Fan, 20x20x10mm, 5VDC, Vapo, 4x Wire, PWM, Lock Sensor, MagLev Motor
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Fan: DC; axial; 5VDC; 20x20x10mm; 3.23m3/h; 25dBA; Vapo; 7.37mmH2O
Type of fan: DC
Kind of fan: axial
Supply voltage: 5V DC
Operating voltage: 4.3...6V DC
Fan dimensions: 20x20x10mm
Power consumption: 880mW
Current rating: 106mA
Fan efficiency: 3.23m3/h
Noise level: 25dBA
Kind of Bearing: Vapo
Signal output: PWM; R type
Rotational rate/speed: 16500 (±15%)rpm
Min. insulation resistance: 10MΩ
Impeller material: thermoplastic
Enclosure material: thermoplastic
Insulation class: A
Leads: leads x4
Lead length: 0.15m
Operating temperature: -10...70°C
Flammability rating: UL94V-0
Additional functions: autorestart; reverse polarity protection
Fan motor: brushless DC
Static pressure: 7.37mm H2O