Produkte > SUNON FANS > MF20100V2-1000U-F99
MF20100V2-1000U-F99 Sunon Fans
MF20100V2-1000U-F99-D02026260G-00-2.pdf
Hersteller: Sunon Fans
Description: 5VDC FAN 20X10MM TACH
Features: Auto Restart, Locked Rotor Sensor
Packaging: Box
Voltage - Rated: 5VDC
Size / Dimension: Square - 20mm L x 20mm H
Bearing Type: Vapo-Bearing™
RPM: 14000 RPM
Air Flow: 1.5 CFM (0.042m³/min)
Width: 10.00mm
Termination: 3 Wire Leads
Approval Agency: CCC, CE, cURus, TUV, UKCA
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 20.0dB(A)
Static Pressure: 0.200 in H2O (49.8 Pa)
Power (Watts): 0.4 W
Produktbewertung abgeben
Technische Details MF20100V2-1000U-F99 Sunon Fans
Category: DC5V Fans, Description: Fan: DC; axial; 5VDC; 20x20x10mm; 2.55m3/h; 20dBA; Vapo; Out: R type, Type of fan: DC, Kind of fan: axial, Supply voltage: 5V DC, Operating voltage: 3.2...6V DC, Fan dimensions: 20x20x10mm, Power consumption: 0.72W, Current rating: 80mA, Fan efficiency: 2.55m3/h, Noise level: 20dBA, Kind of Bearing: Vapo, Signal output: R type, Rotational rate/speed: 14000 (±15%)rpm, Min. insulation resistance: 10MΩ, Impeller material: thermoplastic, Enclosure material: thermoplastic, Insulation class: A, Leads: leads x3, Lead length: 0.15m, Operating temperature: -10...70°C, Flammability rating: UL94V-0, Additional functions: autorestart; reverse polarity protection, Fan motor: brushless DC, Static pressure: 5.08mm H2O, Wire size: 28AWG, Storage time: 70000h.
Weitere Produktangebote MF20100V2-1000U-F99
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MF20100V2-1000U-F99 Hersteller : Sunon MF20100V2_1000U_F99_D02026260G_00_2.pdf DC Fans DC Axial Fan, 20x20x10mm, 5VDC, Vapo, 3x Wire, Auto Restart, Lock Sensor, MagLev
Produkt ist nicht verfügbar
MF20100V2-1000U-F99 Hersteller : SUNON MF20100V2-1000U-F99-D02026260G-00-2.pdf Category: DC5V Fans
Description: Fan: DC; axial; 5VDC; 20x20x10mm; 2.55m3/h; 20dBA; Vapo; Out: R type
Type of fan: DC
Kind of fan: axial
Supply voltage: 5V DC
Operating voltage: 3.2...6V DC
Fan dimensions: 20x20x10mm
Power consumption: 0.72W
Current rating: 80mA
Fan efficiency: 2.55m3/h
Noise level: 20dBA
Kind of Bearing: Vapo
Signal output: R type
Rotational rate/speed: 14000 (±15%)rpm
Min. insulation resistance: 10MΩ
Insulation class: A
Leads: leads x3
Lead length: 0.15m
Operating temperature: -10...70°C
Fan motor: brushless DC
Static pressure: 5.08mm H2O