Produkte > SUNON > MF25100V1-1000U-A99
MF25100V1-1000U-A99
MF25100V1-1000U-A99 SUNON
MF25100V1-A99-A.pdf
Hersteller: SUNON
Category: DC5V Fans
Description: Fan: DC; axial; 5VDC; 25x25x10mm; 5.94m3/h; 23dBA; Vapo; 13000rpm
Type of fan: DC
Kind of fan: axial
Supply voltage: 5V DC
Operating voltage: 2.5...6V DC
Fan dimensions: 25x25x10mm
Current rating: 0.105A
Fan efficiency: 5.94m3/h
Noise level: 23dBA
Kind of Bearing: Vapo
Rotational rate/speed: 13000rpm
Impeller material: thermoplastic
Enclosure material: thermoplastic
Leads: leads x2
Lead length: 0.15m
Operating temperature: -10...70°C
Additional functions: autorestart
Power consumption: 0.53W
Fan motor: brushless DC
Current and power consumption tolerance: ±15%
Insulation class: A
Flammability rating: UL94V-0
Min. insulation resistance: 10MΩ
auf Bestellung 1894 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 12
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MF25100V1-1000U-A99 SUNON
Category: DC5V Fans, Description: Fan: DC; axial; 5VDC; 25x25x10mm; 5.94m3/h; 23dBA; Vapo; 13000rpm, Type of fan: DC, Kind of fan: axial, Supply voltage: 5V DC, Operating voltage: 2.5...6V DC, Fan dimensions: 25x25x10mm, Current rating: 0.105A, Fan efficiency: 5.94m3/h, Noise level: 23dBA, Kind of Bearing: Vapo, Rotational rate/speed: 13000rpm, Impeller material: thermoplastic, Enclosure material: thermoplastic, Leads: leads x2, Lead length: 0.15m, Operating temperature: -10...70°C, Additional functions: autorestart, Power consumption: 0.53W, Fan motor: brushless DC, Current and power consumption tolerance: ±15%, Insulation class: A, Flammability rating: UL94V-0, Min. insulation resistance: 10MΩ.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MF25100V1-1000U-A99 MF25100V1-1000U-A99 Hersteller : Sunon MF25100V1_1000U_A99D02034810G_00_1_Ref.pdf DC Fans DC Axial Fan, 25x25x10mm, 5VDC, 3.5CFM, 0.25"H2O, Vapo, 2xWire, Auto Restart
auf Bestellung 139 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
MF25100V1-1000U-A99 MF25100V1-1000U-A99 Hersteller : Sunon Fans MF25100V1-1000U-A99D02034810G-00-1_Ref.pdf Description: FAN AXIAL 25X10MM VAPO 5VDC WIRE
Packaging: Box
Features: Auto Restart
Voltage - Rated: 5VDC
Size / Dimension: Square - 25mm L x 25mm H
Bearing Type: Vapo-Bearing™
RPM: 13000 RPM
Air Flow: 3.5 CFM (0.098m³/min)
Width: 10.00mm
Weight: 0.016 lb (7.26 g)
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 2 Wire Leads
Approval Agency: cURus, TUV
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 23.0dB(A)
Static Pressure: 0.250 in H2O (62.3 Pa)
Part Status: Active
Power (Watts): 530 mW