Produkte > SUNON > MF25100V1-1000U-G99
MF25100V1-1000U-G99
MF25100V1-1000U-G99 SUNON
MF25100V1-G99-A.pdf
Hersteller: SUNON
Category: DC5V Fans
Description: Fan: DC; axial; 5VDC; 25x25x10mm; 5.92m3/h; 23dBA; Vapo; Out: F type
Type of fan: DC
Kind of fan: axial
Supply voltage: 5V DC
Operating voltage: 2.5...6V DC
Fan dimensions: 25x25x10mm
Current rating: 0.105A
Fan efficiency: 5.92m3/h
Noise level: 23dBA
Kind of Bearing: Vapo
Rotational rate/speed: 13000rpm
Impeller material: thermoplastic
Enclosure material: thermoplastic
Leads: leads x3
Lead length: 0.15m
Operating temperature: -10...70°C
Additional functions: autorestart
Signal output: F type
Power consumption: 0.53W
Static pressure: 6.35mm H2O
Fan motor: brushless DC
Wire size: 28AWG
Insulation class: A
Flammability rating: UL94V-0
Min. insulation resistance: 10MΩ
auf Bestellung 79 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MF25100V1-1000U-G99 SUNON
Category: DC5V Fans, Description: Fan: DC; axial; 5VDC; 25x25x10mm; 5.92m3/h; 23dBA; Vapo; Out: F type, Type of fan: DC, Kind of fan: axial, Supply voltage: 5V DC, Operating voltage: 2.5...6V DC, Fan dimensions: 25x25x10mm, Current rating: 0.105A, Fan efficiency: 5.92m3/h, Noise level: 23dBA, Kind of Bearing: Vapo, Rotational rate/speed: 13000rpm, Impeller material: thermoplastic, Enclosure material: thermoplastic, Leads: leads x3, Lead length: 0.15m, Operating temperature: -10...70°C, Additional functions: autorestart, Signal output: F type, Power consumption: 0.53W, Static pressure: 6.35mm H2O, Fan motor: brushless DC, Wire size: 28AWG, Insulation class: A, Flammability rating: UL94V-0, Min. insulation resistance: 10MΩ.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MF25100V1-1000U-G99 MF25100V1-1000U-G99 Hersteller : Sunon MF25100V1_1000U_G99_D02035100G_00_1_Ref.pdf DC Fans Axial Fan, 25x25x10mm, 5VDC, 3.5CFM, 0.25"H2O, Vapo, 3x Wire, Auto Restart, Tach
auf Bestellung 115 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
MF25100V1-1000U-G99 MF25100V1-1000U-G99 Hersteller : Sunon Fans MF25100V1-1000U-G99-D02035100G-00-1_Ref.pdf Description: FAN AXIAL 25X10MM VAPO 5VDC WIRE
Packaging: Bulk
Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Voltage - Rated: 5VDC
Size / Dimension: Square - 25mm L x 25mm H
Air Flow: 3.5 CFM (0.098m³/min)
Width: 10.00mm
Weight: 0.016 lb (7.26 g)
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 3 Wire Leads
Approval Agency: cURus, TUV
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 23.0dB(A)
Static Pressure: 0.250 in H2O (62.3 Pa)
Part Status: Active
Power (Watts): 530 mW