Produkte > SUNON FANS > MF25101V1-1000U-F99
MF25101V1-1000U-F99 Sunon Fans
(D02025400G-01)-1.pdf
Hersteller: Sunon Fans
Description: FAN AXIAL 25X10MM 12VDC WIRE
Packaging: Bulk
Features: Auto Restart, Locked Rotor Sensor
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square - 25mm L x 25mm H
Bearing Type: Vapo-Bearing™
RPM: 14000 RPM
Air Flow: 3.8 CFM (0.106m³/min)
Width: 10.00mm
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 3 Wire Leads
Approval Agency: cURus, TUV
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 26.0dB(A)
Static Pressure: 0.270 in H2O (67.3 Pa)
Part Status: Active
Power (Watts): 0.6 W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MF25101V1-1000U-F99 Sunon Fans
Category: DC12V Fans, Description: Fan: DC; axial; 12VDC; 25x25x10mm; 6.46m3/h; 26dBA; Vapo; Out: R type, Type of fan: DC, Kind of fan: axial, Supply voltage: 12V DC, Operating voltage: 6...13.8V DC, Fan dimensions: 25x25x10mm, Power consumption: 0.87W, Current rating: 50mA, Fan efficiency: 6.46m3/h, Noise level: 26dBA, Kind of Bearing: Vapo, Signal output: R type, Rotational rate/speed: 14000 (±15%)rpm, Min. insulation resistance: 10MΩ, Impeller material: thermoplastic, Enclosure material: thermoplastic, Insulation class: A, Leads: leads x3, Lead length: 0.15m, Operating temperature: -10...70°C, Flammability rating: UL94V-0, Additional functions: autorestart; reverse polarity protection, Fan motor: brushless DC, Static pressure: 6.86mm H2O, Wire size: 28AWG, Storage time: 70000h.
Weitere Produktangebote MF25101V1-1000U-F99
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MF25101V1-1000U-F99 Hersteller : Sunon (D02025400G-01)-1.pdf DC Fans DC Axial Fan, 25x25x10mm, 12VDC, Vapo, 3x Wire, Auto Restart/Lock Sensor, MagLev
Produkt ist nicht verfügbar
MF25101V1-1000U-F99 Hersteller : SUNON (D02025400G-01)-1.pdf Category: DC12V Fans
Description: Fan: DC; axial; 12VDC; 25x25x10mm; 6.46m3/h; 26dBA; Vapo; Out: R type
Type of fan: DC
Kind of fan: axial
Supply voltage: 12V DC
Operating voltage: 6...13.8V DC
Fan dimensions: 25x25x10mm
Power consumption: 0.87W
Current rating: 50mA
Fan efficiency: 6.46m3/h
Noise level: 26dBA
Kind of Bearing: Vapo
Signal output: R type
Rotational rate/speed: 14000 (±15%)rpm
Min. insulation resistance: 10MΩ
Insulation class: A
Leads: leads x3
Lead length: 0.15m
Operating temperature: -10...70°C
Flammability rating: UL94V-0
Additional functions: autorestart; reverse polarity protection
Fan motor: brushless DC
Static pressure: 6.86mm H2O