Produkte > SUNON > MF25101V1-1000U-G99
MF25101V1-1000U-G99
MF25101V1-1000U-G99 SUNON
MF25101V1-G99-A.pdf
Hersteller: SUNON
Category: DC12V Fans
Description: Fan: DC; axial; 12VDC; 25x25x10mm; 6.42m3/h; 26dBA; Vapo; Out: F type
Current rating: 50mA
Operating temperature: -10...70°C
Fan motor: brushless DC
Type of fan: DC
Signal output: F type
Kind of Bearing: Vapo
Fan dimensions: 25x25x10mm
Lead length: 0.15m
Power consumption: 0.6W
Static pressure: 6.86mm H2O
Fan efficiency: 6.42m3/h
Supply voltage: 12V DC
Noise level: 26dBA
Operating voltage: 6...13.8V DC
Wire size: 28AWG
Rotational rate/speed: 14000rpm
Min. insulation resistance: 10MΩ
Insulation class: A
Additional functions: autorestart
Kind of fan: axial
Leads: leads x3
auf Bestellung 1370 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MF25101V1-1000U-G99 SUNON
Category: DC12V Fans, Description: Fan: DC; axial; 12VDC; 25x25x10mm; 6.42m3/h; 26dBA; Vapo; Out: F type, Current rating: 50mA, Operating temperature: -10...70°C, Fan motor: brushless DC, Type of fan: DC, Signal output: F type, Enclosure material: thermoplastic, Impeller material: thermoplastic, Flammability rating: UL94V-0, Kind of Bearing: Vapo, Fan dimensions: 25x25x10mm, Lead length: 0.15m, Power consumption: 0.6W, Static pressure: 6.86mm H2O, Fan efficiency: 6.42m3/h, Supply voltage: 12V DC, Noise level: 26dBA, Operating voltage: 6...13.8V DC, Wire size: 28AWG, Rotational rate/speed: 14000rpm, Min. insulation resistance: 10MΩ, Insulation class: A, Additional functions: autorestart, Kind of fan: axial, Leads: leads x3.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MF25101V1-1000U-G99 MF25101V1-1000U-G99 Hersteller : Sunon MF25101V1_1000U_G99_D02034160G_01_0_Ref.pdf DC Fans Axial Fan, 25x25x10mm, 12VDC, Vapo, 3x Wire, Auto Restart, Tach, D02025390G-01
auf Bestellung 117 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
MF25101V1-1000U-G99 MF25101V1-1000U-G99 Hersteller : Sunon Fans MF25101V1-1000U-G99-D02034160G-01-0_Ref.pdf Description: FAN AXIAL 25X10MM 12VDC WIRE
Packaging: Bulk
Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square - 25mm L x 25mm H
Bearing Type: Vapo-Bearing™
RPM: 14000 RPM
Air Flow: 3.8 CFM (0.106m³/min)
Width: 10.00mm
Weight: 0.015 lb (6.8 g)
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 3 Wire Leads
Approval Agency: cURus, TUV
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 26.0dB(A)
Static Pressure: 0.270 in H2O (67.3 Pa)
Part Status: Active
Power (Watts): 600 mW