Produkte > SUNON FANS > MF25101V3-1000U-G99
MF25101V3-1000U-G99 Sunon Fans
MF25101V3-1000U-G99-D02025570G-01-1.pdf
Hersteller: Sunon Fans
Description: 12VDC FAN 25X10MM ALARM
Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Packaging: Box
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square - 25mm L x 25mm H
Bearing Type: Vapo-Bearing™
RPM: 6000 RPM
Air Flow: 1.2 CFM (0.034m³/min)
Width: 10.00mm
Termination: 3 Wire Leads
Approval Agency: CCC, CE, cURus, TUV, UKCA
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 4.8dB(A)
Static Pressure: 0.050 in H2O (12.4 Pa)
Power (Watts): 0.21 W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MF25101V3-1000U-G99 Sunon Fans
Category: DC12V Fans, Description: Fan: DC; axial; 12VDC; 25x25x10mm; 2.04m3/h; 4.8dBA; Vapo; 1.27mmH2O, Type of fan: DC, Kind of fan: axial, Supply voltage: 12V DC, Operating voltage: 8...13.8V DC, Fan dimensions: 25x25x10mm, Power consumption: 0.47W, Current rating: 17mA, Fan efficiency: 2.04m3/h, Noise level: 4.8dBA, Kind of Bearing: Vapo, Signal output: F type, Rotational rate/speed: 6000 (±20%)rpm, Min. insulation resistance: 10MΩ, Impeller material: thermoplastic, Enclosure material: thermoplastic, Insulation class: A, Leads: leads x3, Lead length: 0.15m, Operating temperature: -10...70°C, Flammability rating: UL94V-0, Additional functions: autorestart; reverse polarity protection, Fan motor: brushless DC, Static pressure: 1.27mm H2O, Wire size: 28AWG, Storage time: 70000h.
Weitere Produktangebote MF25101V3-1000U-G99
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MF25101V3-1000U-G99 Hersteller : Sunon MF25101V3_1000U_G99_D02025570G_01_1.pdf DC Fans DC Axial Fan, 25x25x10mm, 12VDC, Vapo, 3x Wire, Auto Restart, Tach, MagLev Motor
Produkt ist nicht verfügbar
MF25101V3-1000U-G99 Hersteller : SUNON MF25101V3-1000U-G99-D02025570G-01-1.pdf Category: DC12V Fans
Description: Fan: DC; axial; 12VDC; 25x25x10mm; 2.04m3/h; 4.8dBA; Vapo; 1.27mmH2O
Type of fan: DC
Kind of fan: axial
Supply voltage: 12V DC
Operating voltage: 8...13.8V DC
Fan dimensions: 25x25x10mm
Power consumption: 0.47W
Current rating: 17mA
Fan efficiency: 2.04m3/h
Noise level: 4.8dBA
Kind of Bearing: Vapo
Signal output: F type
Rotational rate/speed: 6000 (±20%)rpm
Min. insulation resistance: 10MΩ
Impeller material: thermoplastic
Enclosure material: thermoplastic
Insulation class: A
Leads: leads x3
Lead length: 0.15m
Operating temperature: -10...70°C
Flammability rating: UL94V-0
Additional functions: autorestart; reverse polarity protection
Fan motor: brushless DC
Static pressure: 1.27mm H2O