MF300U12F2
MF300U12F2 Yangjie Technology
Hersteller: Yangjie Technology
Description: Diodes - Bridge Rectifiers F2 30
Packaging: Bulk
Package / Case: F2 Module
Mounting Type: Chassis Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 150 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 300A
Supplier Device Package: F2
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 2.7 V @ 300 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 mA @ 1200 V
auf Bestellung 800 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MF300U12F2 Yangjie Technology
Description: Diodes - Bridge Rectifiers F2 30, Packaging: Bulk, Package / Case: F2 Module, Mounting Type: Chassis Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 150 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 300A, Supplier Device Package: F2, Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 2.7 V @ 300 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 mA @ 1200 V.