Produkte > SUNON FANS > MF30100V1-1000U-F99
MF30100V1-1000U-F99 Sunon Fans
MF30100V1-1000U-F99-D03053880G-00-0_Ref.pdf
Hersteller: Sunon Fans
Description: 5VDC FAN 30X10MM TACH
Features: Auto Restart, Locked Rotor Sensor
Packaging: Box
Voltage - Rated: 5VDC
Size / Dimension: Square - 30mm L x 30mm H
Bearing Type: Vapo-Bearing™
RPM: 11000 RPM
Air Flow: 5.5 CFM (0.154m³/min)
Width: 10.00mm
Termination: 3 Wire Leads
Approval Agency: CCC, CE, cURus, TUV, UKCA
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 23.0dB(A)
Static Pressure: 0.200 in H2O (49.8 Pa)
Power (Watts): 0.6 W
Produktbewertung abgeben
Technische Details MF30100V1-1000U-F99 Sunon Fans
Category: DC5V Fans, Description: Fan: DC; axial; 5VDC; 30x30x10mm; 9.34m3/h; 23dBA; Vapo; Out: R type, Type of fan: DC, Kind of fan: axial, Supply voltage: 5V DC, Operating voltage: 2.5...6V DC, Fan dimensions: 30x30x10mm, Power consumption: 690mW, Current rating: 0.12A, Fan efficiency: 9.34m3/h, Noise level: 23dBA, Kind of Bearing: Vapo, Rotational rate/speed: 11000 (±15%)rpm, Min. insulation resistance: 10MΩ, Impeller material: thermoplastic, Enclosure material: thermoplastic, Leads: leads x3, Operating temperature: -10...70°C, Static pressure: 5.08mm H2O, Flammability rating: UL94V-0, Signal output: R type, Fan motor: brushless DC, Wire size: 28AWG, Additional functions: autorestart; reverse polarity protection, Lead length: 0.145m, Insulation class: A, Storage time: 70000h.
Weitere Produktangebote MF30100V1-1000U-F99
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MF30100V1-1000U-F99 Hersteller : Sunon MF30100V1_1000U_F99_D03053880G_00_0_Ref.pdf DC Fans DC Axial Fan, 30x30x10mm, 5VDC, Vapo, 3x Wire, Auto Restart, Lock Sensor, MagLev
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Fan: DC; axial; 5VDC; 30x30x10mm; 9.34m3/h; 23dBA; Vapo; Out: R type
Type of fan: DC
Kind of fan: axial
Supply voltage: 5V DC
Operating voltage: 2.5...6V DC
Fan dimensions: 30x30x10mm
Power consumption: 690mW
Current rating: 0.12A
Fan efficiency: 9.34m3/h
Noise level: 23dBA
Kind of Bearing: Vapo
Rotational rate/speed: 11000 (±15%)rpm
Min. insulation resistance: 10MΩ
Impeller material: thermoplastic
Enclosure material: thermoplastic
Leads: leads x3
Operating temperature: -10...70°C
Static pressure: 5.08mm H2O