Produkte > SUNON FANS > MF30100V2-1000U-Q99
MF30100V2-1000U-Q99 Sunon Fans
SUNON%20DC%20Brushless%20Fan%20&%20Blower(255-E).pdf
Hersteller: Sunon Fans
Description: 5VDC FAN 30X10MM ALARM/PWM
Features: Auto Restart, Locked Rotor Sensor, PWM Control
Packaging: Box
Voltage - Rated: 5VDC
Size / Dimension: Square - 30mm L x 30mm H
Air Flow: 4.7 CFM (0.132m³/min)
Width: 10.00mm
Termination: 4 Wire Leads
Noise: 21.0dB(A)
Static Pressure: 0.170 in H2O (42.3 Pa)
Power (Watts): 0.4 W
Produktbewertung abgeben
Technische Details MF30100V2-1000U-Q99 Sunon Fans
Category: DC5V Fans, Description: Fan: DC; axial; 5VDC; 30x30x10mm; 7.99m3/h; 21dBA; Vapo; 4.32mmH2O, Type of fan: DC, Kind of fan: axial, Supply voltage: 5V DC, Operating voltage: 4.3...6V DC, Fan dimensions: 30x30x10mm, Power consumption: 0.46W, Current rating: 80mA, Fan efficiency: 7.99m3/h, Kind of Bearing: Vapo, Rotational rate/speed: 9500 (±15%)rpm, Min. insulation resistance: 10MΩ, Impeller material: thermoplastic, Enclosure material: thermoplastic, Insulation class: A, Leads: leads x4, Lead length: 0.145m, Operating temperature: -10...70°C, Flammability rating: UL94V-0, Additional functions: autorestart; reverse polarity protection, Fan motor: brushless DC, Static pressure: 4.32mm H2O, Signal output: PWM; R type, Wire size: 28AWG, Noise level: 21dBA, Storage time: 70000h.
Weitere Produktangebote MF30100V2-1000U-Q99
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MF30100V2-1000U-Q99 Hersteller : Sunon MF30100V2_1000U_Q99_D03039610G_00_1.pdf DC Fans DC Axial Fan, 30x30x10mm, 5VDC, Vapo, 4x Wire, PWM, Lock Sensor, MagLev Motor
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Fan: DC; axial; 5VDC; 30x30x10mm; 7.99m3/h; 21dBA; Vapo; 4.32mmH2O
Type of fan: DC
Kind of fan: axial
Supply voltage: 5V DC
Operating voltage: 4.3...6V DC
Fan dimensions: 30x30x10mm
Power consumption: 0.46W
Current rating: 80mA
Fan efficiency: 7.99m3/h
Kind of Bearing: Vapo
Rotational rate/speed: 9500 (±15%)rpm
Min. insulation resistance: 10MΩ
Impeller material: thermoplastic
Enclosure material: thermoplastic
Insulation class: A
Leads: leads x4
Lead length: 0.145m
Operating temperature: -10...70°C
Flammability rating: UL94V-0
Additional functions: autorestart; reverse polarity protection
Fan motor: brushless DC
Static pressure: 4.32mm H2O