Produkte > SUNON > MF35100V3-1000U-A99
MF35100V3-1000U-A99
MF35100V3-1000U-A99 SUNON
MF35100V3-A99-A.pdf
Hersteller: SUNON
Category: DC5V Fans
Description: Fan: DC; axial; 5VDC; 35x35x10mm; 9m3/h; Vapo; 5300rpm
Fan motor: brushless DC
Type of fan: DC
Impeller material: thermoplastic
Flammability rating: UL94V-0
Operating temperature: -10...70°C
Current rating: 45mA
Fan dimensions: 35x35x10mm
Lead length: 0.14m
Power consumption: 230mW
Fan efficiency: 9m3/h
Operating voltage: 3.5...6V DC
Supply voltage: 5V DC
Current and power consumption tolerance: ±15%
Rotational rate/speed: 5300rpm
Leads: leads x2
Min. insulation resistance: 10MΩ
Insulation class: A
Enclosure material: thermoplastic
Additional functions: autorestart
Kind of fan: axial
Kind of Bearing: Vapo
auf Bestellung 104 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 12
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MF35100V3-1000U-A99 SUNON
Category: DC5V Fans, Description: Fan: DC; axial; 5VDC; 35x35x10mm; 9m3/h; Vapo; 5300rpm, Fan motor: brushless DC, Type of fan: DC, Impeller material: thermoplastic, Flammability rating: UL94V-0, Operating temperature: -10...70°C, Current rating: 45mA, Fan dimensions: 35x35x10mm, Lead length: 0.14m, Power consumption: 230mW, Fan efficiency: 9m3/h, Operating voltage: 3.5...6V DC, Supply voltage: 5V DC, Current and power consumption tolerance: ±15%, Rotational rate/speed: 5300rpm, Leads: leads x2, Min. insulation resistance: 10MΩ, Insulation class: A, Enclosure material: thermoplastic, Additional functions: autorestart, Kind of fan: axial, Kind of Bearing: Vapo.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MF35100V3-1000U-A99 MF35100V3-1000U-A99 Hersteller : Sunon MF35100V3_1000U_A99_D03036140G_01_1.pdf DC Fans Axial Fan, 35x35x10mm, 5VDC, 3.7CFM, 0.07"H2O, Vapo, Wire, Auto Restart
auf Bestellung 28 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
MF35100V3-1000U-A99 Hersteller : Sunon (D03036140G-01)-1.pdf MF35100V3-1000U-A99
auf Bestellung 175 Stücke:
Mindestbestellmenge: 14
auf Bestellung 29 Stücke:
Mindestbestellmenge: 11
MF35100V3-1000U-A99 Hersteller : Sunon Fans (D03036140G-01)-1.pdf Description: Thermal Products
Features: Auto Restart
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 5VDC
Size / Dimension: Square - 35mm L x 35mm H
Bearing Type: Vapo-Bearing™
RPM: 5300 RPM
Air Flow: 3.7 CFM (0.104m³/min)
Width: 10.00mm
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 2 Wire Leads
Approval Agency: CE, CUR, TUV, UL
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 13.1dB(A)
Static Pressure: 0.070 in H2O (17.4 Pa)
Power (Watts): 230 mW