Produkte > SUNON FANS > MF35101V1-1000U-F99
MF35101V1-1000U-F99 Sunon Fans
SUNON%20DC%20Brushless%20Fan%20&%20Blower(255-E).pdf
Hersteller: Sunon Fans
Description: 12VDC FAN 35X10MM TACH
Packaging: Box
Features: Auto Restart, Locked Rotor Sensor
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square - 35mm L x 35mm H
Bearing Type: Vapo-Bearing™
RPM: 10000 RPM
Air Flow: 7.2 CFM (0.202m³/min)
Width: 10.00mm
Termination: 3 Wire Leads
Approval Agency: CCC, CE, cURus, TUV, UKCA
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 28.0dB(A)
Static Pressure: 0.220 in H2O (55.0 Pa)
Power (Watts): 0.72 W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MF35101V1-1000U-F99 Sunon Fans
Category: DC12V Fans, Description: Fan: DC; axial; 12VDC; 35x35x10mm; 12.23m3/h; 28dBA; Vapo; 5.59mmH2O, Fan motor: brushless DC, Type of fan: DC, Signal output: R type, Impeller material: thermoplastic, Flammability rating: UL94V-0, Operating temperature: -10...70°C, Current rating: 60mA, Fan dimensions: 35x35x10mm, Lead length: 0.14m, Power consumption: 0.83W, Fan efficiency: 12.23m3/h, Static pressure: 5.59mm H2O, Operating voltage: 6...13.8V DC, Supply voltage: 12V DC, Noise level: 28dBA, Wire size: 28AWG, Rotational rate/speed: 10000 (±15%)rpm, Leads: leads x3, Min. insulation resistance: 10MΩ, Storage time: 70000h, Insulation class: A, Enclosure material: thermoplastic, Additional functions: autorestart; reverse polarity protection, Kind of fan: axial, Kind of Bearing: Vapo.
Weitere Produktangebote MF35101V1-1000U-F99
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MF35101V1-1000U-F99 Hersteller : Sunon MF35101V1_1000U_F99_D03034360G_01_1.pdf DC Fans DC Axial Fan, 35x35x10mm, 12VDC, Vapo, 3x Wire, Auto Restart/Lock Sensor, MagLev
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Fan: DC; axial; 12VDC; 35x35x10mm; 12.23m3/h; 28dBA; Vapo; 5.59mmH2O
Fan motor: brushless DC
Type of fan: DC
Signal output: R type
Impeller material: thermoplastic
Flammability rating: UL94V-0
Operating temperature: -10...70°C
Current rating: 60mA
Fan dimensions: 35x35x10mm
Lead length: 0.14m
Power consumption: 0.83W
Fan efficiency: 12.23m3/h
Static pressure: 5.59mm H2O
Operating voltage: 6...13.8V DC
Supply voltage: 12V DC
Noise level: 28dBA
Wire size: 28AWG
Rotational rate/speed: 10000 (±15%)rpm
Leads: leads x3
Min. insulation resistance: 10MΩ