Produkte > SUNON > MF35101V2-1000U-G99
MF35101V2-1000U-G99
MF35101V2-1000U-G99 Sunon
MF35101V2_1000U_G99_D03052560G_00_0_Ref.pdf
Hersteller: Sunon
DC Fans Axial Fan, 35x35x10mm, 12VDC, 0.13"H2O, Vapo, 3x Wire, Auto Restart, Tach
auf Bestellung 196 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MF35101V2-1000U-G99 Sunon
Category: DC12V Fans, Description: Fan: DC; axial; 12VDC; 35x35x10mm; 11.04m3/h; 21.8dBA; Vapo; 28AWG, Fan motor: brushless DC, Type of fan: DC, Signal output: F type, Impeller material: thermoplastic, Flammability rating: UL94V-0, Operating temperature: -10...70°C, Current rating: 35mA, Fan dimensions: 35x35x10mm, Lead length: 0.14m, Power consumption: 520mW, Fan efficiency: 11.04m3/h, Static pressure: 3.3mm H2O, Operating voltage: 6...13.8V DC, Supply voltage: 12V DC, Noise level: 21.8dBA, Wire size: 28AWG, Rotational rate/speed: 7500 (±15%)rpm, Leads: leads x3, Min. insulation resistance: 10MΩ, Storage time: 70000h, Insulation class: A, Enclosure material: thermoplastic, Additional functions: autorestart; reverse polarity protection, Kind of fan: axial, Kind of Bearing: Vapo.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 255 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
MF35101V2-1000U-G99 MF35101V2-1000U-G99 Hersteller : Sunon Fans Sunon%20DC%20Brushless%20Fan%20&%20Blower_(240-E).pdf Description: FAN AXIAL 35X10MM 12VDC WIRE
Packaging: Bulk
Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square - 35mm L x 35mm H
Bearing Type: Vapo-Bearing™
RPM: 7500 RPM
Air Flow: 6.5 CFM (0.182m³/min)
Width: 10.00mm
Weight: 0.024 lb (10.89 g)
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 3 Wire Leads
Approval Agency: cURus, TUV
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 21.8dB(A)
Static Pressure: 0.130 in H2O (32.4 Pa)
Part Status: Active
Power (Watts): 420 mW
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Fan: DC; axial; 12VDC; 35x35x10mm; 11.04m3/h; 21.8dBA; Vapo; 28AWG
Fan motor: brushless DC
Type of fan: DC
Signal output: F type
Impeller material: thermoplastic
Flammability rating: UL94V-0
Operating temperature: -10...70°C
Current rating: 35mA
Fan dimensions: 35x35x10mm
Lead length: 0.14m
Power consumption: 520mW
Fan efficiency: 11.04m3/h
Static pressure: 3.3mm H2O
Operating voltage: 6...13.8V DC
Supply voltage: 12V DC
Noise level: 21.8dBA
Wire size: 28AWG
Rotational rate/speed: 7500 (±15%)rpm
Leads: leads x3
Min. insulation resistance: 10MΩ