Produkte > SUNON > MF35101V3-1000U-A99
MF35101V3-1000U-A99
MF35101V3-1000U-A99 SUNON
MF35101V3-A99-A.pdf
Hersteller: SUNON
Category: DC12V Fans
Description: Fan: DC; axial; 12VDC; 35x35x10mm; 6.12m3/h; 12dBA; Vapo; 5000rpm
Fan motor: brushless DC
Type of fan: DC
Impeller material: thermoplastic
Flammability rating: UL94V-0
Operating temperature: -10...70°C
Current rating: 20mA
Fan dimensions: 35x35x10mm
Lead length: 0.14m
Power consumption: 240mW
Fan efficiency: 6.12m3/h
Operating voltage: 8...13.8V DC
Supply voltage: 12V DC
Noise level: 12dBA
Current and power consumption tolerance: ±15%
Rotational rate/speed: 5000rpm
Leads: leads x2
Min. insulation resistance: 10MΩ
Insulation class: A
Enclosure material: thermoplastic
Additional functions: autorestart
Kind of fan: axial
Kind of Bearing: Vapo
auf Bestellung 20 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MF35101V3-1000U-A99 SUNON
Category: DC12V Fans, Description: Fan: DC; axial; 12VDC; 35x35x10mm; 6.12m3/h; 12dBA; Vapo; 5000rpm, Fan motor: brushless DC, Type of fan: DC, Impeller material: thermoplastic, Flammability rating: UL94V-0, Operating temperature: -10...70°C, Current rating: 20mA, Fan dimensions: 35x35x10mm, Lead length: 0.14m, Power consumption: 240mW, Fan efficiency: 6.12m3/h, Operating voltage: 8...13.8V DC, Supply voltage: 12V DC, Noise level: 12dBA, Current and power consumption tolerance: ±15%, Rotational rate/speed: 5000rpm, Leads: leads x2, Min. insulation resistance: 10MΩ, Insulation class: A, Enclosure material: thermoplastic, Additional functions: autorestart, Kind of fan: axial, Kind of Bearing: Vapo.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MF35101V3-1000U-A99 Hersteller : Sunon (D03034490G-01)-1.pdf MF35101V3-1000U-A99
auf Bestellung 180 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
MF35101V3-1000U-A99 Hersteller : Sunon Fans (D03034490G-01)-1.pdf Description: Thermal Products
Features: Auto Restart
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square - 35mm L x 35mm H
Bearing Type: Vapo-Bearing™
RPM: 5000 RPM
Air Flow: 3.6 CFM (0.101m³/min)
Width: 10.00mm
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 2 Wire Leads
Approval Agency: CE, CUR, TUV, UL
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 12.0dB(A)
Static Pressure: 0.070 in H2O (17.4 Pa)
Power (Watts): 240 mW
Produkt ist nicht verfügbar
MF35101V3-1000U-A99 MF35101V3-1000U-A99 Hersteller : Sunon MF35101V3_1000U_A99_D03034490G_01_1.pdf DC Fans Axial Fan, 35x35x10mm, 12VDC, 3.6CFM, 0.07"H2O, Vapo, Wire, Auto Restart