Produkte > SUNON FANS > MF40060V1-1000U-G99
MF40060V1-1000U-G99
MF40060V1-1000U-G99 Sunon Fans
MF40060V1-1000U-G99-D04124500G-00-1.pdf
Hersteller: Sunon Fans
Description: FAN AXIAL 40X6.5MM 5VDC WIRE
Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 5VDC
Size / Dimension: Square - 40mm L x 40mm H
Bearing Type: Vapo-Bearing™
RPM: 7000 RPM
Air Flow: 6.3 CFM (0.176m³/min)
Width: 6.50mm
Weight: 0.015 lb (6.8 g)
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 3 Wire Leads
Approval Agency: CE, CUR, TUV, UL
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 29.3dB(A)
Static Pressure: 0.100 in H2O (24.9 Pa)
Part Status: Active
Power (Watts): 440 mW
auf Bestellung 1849 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MF40060V1-1000U-G99 Sunon Fans
Category: DC5V Fans, Description: Fan: DC; axial; 5VDC; 40x40x6mm; 10.65m3/h; 29.3dBA; Vapo; 7000rpm, Type of fan: DC, Kind of fan: axial, Supply voltage: 5V DC, Operating voltage: 2.5...6V DC, Fan dimensions: 40x40x6mm, Power consumption: 0.65W, Current rating: 87mA, Fan efficiency: 10.65m3/h, Noise level: 29.3dBA, Kind of Bearing: Vapo, Signal output: F type, Rotational rate/speed: 7000rpm, Min. insulation resistance: 10MΩ, Impeller material: thermoplastic, Enclosure material: thermoplastic, Insulation class: A, Leads: leads x3, Lead length: 0.145m, Operating temperature: -10...70°C, Flammability rating: UL94V-0, Additional functions: autorestart, Fan motor: brushless DC, Static pressure: 2.54mm H2O, Wire size: 28AWG.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MF40060V1-1000U-G99 Hersteller : Sunon MF40060V1_1000U_G99_D04124500G_00_1.pdf DC Fans DC Axial Fan, 40x40x6mm, 5VDC, Vapo, 3x Wire, Auto Restart, Tach, MagLev Motor
auf Bestellung 15 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
MF40060V1-1000U-G99 Hersteller : SUNON MF40060V1-G99-A D04124500G-00.pdf Category: DC5V Fans
Description: Fan: DC; axial; 5VDC; 40x40x6mm; 10.65m3/h; 29.3dBA; Vapo; 7000rpm
Type of fan: DC
Kind of fan: axial
Supply voltage: 5V DC
Operating voltage: 2.5...6V DC
Fan dimensions: 40x40x6mm
Power consumption: 0.65W
Current rating: 87mA
Fan efficiency: 10.65m3/h
Noise level: 29.3dBA
Kind of Bearing: Vapo
Signal output: F type
Rotational rate/speed: 7000rpm
Min. insulation resistance: 10MΩ
Impeller material: thermoplastic
Enclosure material: thermoplastic
Insulation class: A
Leads: leads x3
Lead length: 0.145m
Operating temperature: -10...70°C
Flammability rating: UL94V-0
Additional functions: autorestart
Fan motor: brushless DC
Static pressure: 2.54mm H2O