Produkte > MICRO COMMERCIAL CO > MF400K06F3-BP
MF400K06F3-BP Micro Commercial Co
MF400K06F3(F3).pdf
Hersteller: Micro Commercial Co
Description: DIODE MODULE GP 600V 200A F3
Packaging: Tray
Package / Case: F3 Module
Mounting Type: Chassis Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 130 ns
Technology: Standard
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 200A
Supplier Device Package: F3
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.25 V @ 200 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 mA @ 600 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MF400K06F3-BP Micro Commercial Co
Description: DIODE MODULE GP 600V 200A F3, Packaging: Tray, Package / Case: F3 Module, Mounting Type: Chassis Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 130 ns, Technology: Standard, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 200A, Supplier Device Package: F3, Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.25 V @ 200 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 mA @ 600 V.
Weitere Produktangebote MF400K06F3-BP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MF400K06F3-BP MF400K06F3-BP Hersteller : Micro Commercial Components (MCC) MF400K06F3_F3_-3366135.pdf Diode Modules 400A,600V,FRED Modules, F3 Package