Produkte > SUNON > MF40101V1-1000U-A99
MF40101V1-1000U-A99
MF40101V1-1000U-A99 SUNON
MF40101V1-A99-A.pdf
Hersteller: SUNON
Category: DC12V Fans
Description: Fan: DC; axial; 12VDC; 40x40x10mm; 13.52m3/h; 27.3dBA; Vapo; 7000rpm
Operating temperature: -10...70°C
Enclosure material: thermoplastic
Flammability rating: UL94V-0
Current rating: 51mA
Fan dimensions: 40x40x10mm
Lead length: 0.3m
Power consumption: 0.72W
Supply voltage: 12V DC
Static pressure: 4.83mm H2O
Operating voltage: 4.5...13.8V DC
Fan efficiency: 13.52m3/h
Noise level: 27.3dBA
Wire size: 26AWG
Rotational rate/speed: 7000rpm
Insulation class: A
Min. insulation resistance: 10MΩ
Additional functions: autorestart
Type of fan: DC
Leads: leads x2
Related items: SR4-15.5
Impeller material: thermoplastic
auf Bestellung 5795 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 21
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MF40101V1-1000U-A99 SUNON
Category: DC12V Fans, Description: Fan: DC; axial; 12VDC; 40x40x10mm; 13.52m3/h; 27.3dBA; Vapo; 7000rpm, Operating temperature: -10...70°C, Enclosure material: thermoplastic, Flammability rating: UL94V-0, Current rating: 51mA, Fan dimensions: 40x40x10mm, Lead length: 0.3m, Power consumption: 0.72W, Supply voltage: 12V DC, Static pressure: 4.83mm H2O, Operating voltage: 4.5...13.8V DC, Fan efficiency: 13.52m3/h, Noise level: 27.3dBA, Wire size: 26AWG, Rotational rate/speed: 7000rpm, Insulation class: A, Min. insulation resistance: 10MΩ, Additional functions: autorestart, Kind of fan: axial, Kind of Bearing: Vapo, Fan motor: brushless DC, Type of fan: DC, Leads: leads x2, Related items: SR4-15.5, Impeller material: thermoplastic.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MF40101V11000UA99 MF40101V11000UA99 Hersteller : Sunon d04111130g-00-1.pdf DC Fan Axial Vapo Bearing 12V 8CFM 27.3dB 40 X 40 X 10mm High Speed
auf Bestellung 2340 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 30
MF40101V1-1000U-A99 MF40101V1-1000U-A99 Hersteller : Sunon Fans MF40101V1-1000U-A99-D04128200G-01-0-REF.pdf Description: FAN AXIAL 40X10MM 12VDC WIRE
Packaging: Bulk
Features: Auto Restart
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square - 40mm L x 40mm H
Bearing Type: Vapo-Bearing™
RPM: 7000 RPM
Air Flow: 8.0 CFM (0.224m³/min)
Width: 10.00mm
Weight: 0.035 lb (15.88 g)
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 2 Wire Leads
Approval Agency: cURus, TUV
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 27.3dB(A)
Static Pressure: 0.190 in H2O (47.3 Pa)
Part Status: Active
Power (Watts): 620 mW
Mindestbestellmenge: 3
MF40101V1-1000U-A99 Hersteller : Sunon Fan MF40101V1-1000U-A99-D04128200G-01-0-REF.pdf Вентилятор: DC; осьовий; 12ВDC; 40x40x10мм; 13,52м3/г; 27,3дБА Група товару: Вентилятори та Управління тепловими режимами Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
MF40101V1-1000U-A99 MF40101V1-1000U-A99 Hersteller : Sunon MF40101V1_1000U_A99_D04128200G_01_0_REF.pdf DC Fans DC Axial Fan, 40x40x10mm, 12VDC, 8CFM, 0.19"H2O, Vapo, 2xWire, Auto Restart