Produkte > SUNON FANS > MF40101V2-1000U-F99
MF40101V2-1000U-F99 Sunon Fans
MF40101V2-1000U-F99-D04173850G-01-3_Ref.pdf
Hersteller: Sunon Fans
Description: 12VDC FAN 40X10MM TACH
Features: Auto Restart, Locked Rotor Sensor
Packaging: Box
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square - 40mm L x 40mm H
Bearing Type: Vapo-Bearing™
RPM: 5800 RPM
Air Flow: 7.0 CFM (0.196m³/min)
Width: 10.00mm
Termination: 3 Wire Leads
Approval Agency: CCC, CE, cURus, TUV, UKCA
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 20.6dB(A)
Static Pressure: 0.120 in H2O (29.9 Pa)
Power (Watts): 0.48 W
Produktbewertung abgeben
Technische Details MF40101V2-1000U-F99 Sunon Fans
Category: DC12V Fans, Description: Fan: DC; axial; 12VDC; 40x40x10mm; 11.89m3/h; 20.6dBA; Vapo; 26AWG, Type of fan: DC, Kind of fan: axial, Supply voltage: 12V DC, Operating voltage: 6...13.8V DC, Fan dimensions: 40x40x10mm, Power consumption: 0.59W, Current rating: 40mA, Fan efficiency: 11.89m3/h, Noise level: 20.6dBA, Kind of Bearing: Vapo, Signal output: R type, Rotational rate/speed: 5800 (±15%)rpm, Min. insulation resistance: 10MΩ, Impeller material: thermoplastic, Enclosure material: thermoplastic, Insulation class: A, Leads: leads x3, Lead length: 0.3m, Operating temperature: -10...70°C, Flammability rating: UL94V-0, Additional functions: autorestart; reverse polarity protection, Fan motor: brushless DC, Static pressure: 3.05mm H2O, Wire size: 26AWG, Storage time: 70000h.
Weitere Produktangebote MF40101V2-1000U-F99
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MF40101V2-1000U-F99 Hersteller : Sunon MF40101V2_1000U_F99_D04173850G_01_3_Ref.pdf DC Fans DC Axial Fan, 40x40x10mm, 12VDC, Vapo, 3x Wire, Auto Restart/Lock Sensor, MagLev
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Fan: DC; axial; 12VDC; 40x40x10mm; 11.89m3/h; 20.6dBA; Vapo; 26AWG
Type of fan: DC
Kind of fan: axial
Supply voltage: 12V DC
Operating voltage: 6...13.8V DC
Fan dimensions: 40x40x10mm
Power consumption: 0.59W
Current rating: 40mA
Fan efficiency: 11.89m3/h
Noise level: 20.6dBA
Kind of Bearing: Vapo
Signal output: R type
Rotational rate/speed: 5800 (±15%)rpm
Min. insulation resistance: 10MΩ
Lead length: 0.3m
Operating temperature: -10...70°C
Flammability rating: UL94V-0
Additional functions: autorestart; reverse polarity protection
Fan motor: brushless DC
Static pressure: 3.05mm H2O