Produkte > SUNON > MF40101VX-1000U-G99
MF40101VX-1000U-G99
MF40101VX-1000U-G99 Sunon
MF40101VX_1000U_G99_D04183070G_00_3_Ref.pdf
Hersteller: Sunon
DC Fans Axial Fan, 40x40x10mm, 12VDC, 0.25"H2O, Vapo, 3x Wire, Auto Restart, Tach
auf Bestellung 530 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MF40101VX-1000U-G99 Sunon
Category: DC12V Fans, Description: Fan: DC; axial; 12VDC; 40x40x10mm; 16.82m3/h; 31.4dBA; Vapo; 8500rpm, Type of fan: DC, Kind of fan: axial, Supply voltage: 12V DC, Operating voltage: 4.5...13.8V DC, Fan dimensions: 40x40x10mm, Power consumption: 1.05W, Current rating: 87mA, Fan efficiency: 16.82m3/h, Noise level: 31.4dBA, Kind of Bearing: Vapo, Signal output: F type, Rotational rate/speed: 8500rpm, Min. insulation resistance: 10MΩ, Impeller material: thermoplastic, Enclosure material: thermoplastic, Insulation class: A, Leads: leads x3, Lead length: 0.3m, Operating temperature: -10...70°C, Flammability rating: UL94V-0, Additional functions: autorestart, Fan motor: brushless DC, Static pressure: 6.35mm H2O, Wire size: 28AWG.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MF40101VX-1000U-G99 MF40101VX-1000U-G99 Hersteller : Sunon Fans MF40101VX-1000U-G99-D04183070G-00-3_Ref.pdf Description: FAN AXIAL 40X10MM 12VDC WIRE
Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square - 40mm L x 40mm H
Bearing Type: Vapo-Bearing™
RPM: 8500 RPM
Air Flow: 9.9 CFM (0.277m³/min)
Width: 10.00mm
Weight: 0.035 lb (15.88 g)
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 3 Wire Leads
Approval Agency: cURus, TUV
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 31.4dB(A)
Static Pressure: 0.250 in H2O (62.3 Pa)
Part Status: Active
Power (Watts): 1.05 W
auf Bestellung 4138 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
auf Bestellung 117 Stücke:
Mindestbestellmenge: 18
auf Bestellung 1080 Stücke:
Mindestbestellmenge: 30
MF40101VX-1000U-G99
Produktcode: 209999
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Fan: DC; axial; 12VDC; 40x40x10mm; 16.82m3/h; 31.4dBA; Vapo; 8500rpm
Type of fan: DC
Kind of fan: axial
Supply voltage: 12V DC
Operating voltage: 4.5...13.8V DC
Fan dimensions: 40x40x10mm
Power consumption: 1.05W
Current rating: 87mA
Fan efficiency: 16.82m3/h
Noise level: 31.4dBA
Kind of Bearing: Vapo
Signal output: F type
Rotational rate/speed: 8500rpm
Min. insulation resistance: 10MΩ
Lead length: 0.3m
Operating temperature: -10...70°C
Flammability rating: UL94V-0
Additional functions: autorestart
Fan motor: brushless DC
Static pressure: 6.35mm H2O