Produkte > SUNON FANS > MF45100V1-1000U-A99
MF45100V1-1000U-A99
MF45100V1-1000U-A99 Sunon Fans
SUNON%20DC%20Brushless%20Fan%20&%20Blower(255-E).pdf
Hersteller: Sunon Fans
Description: FAN 40X10MM 5VDC
Features: Auto Restart
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 5VDC
Size / Dimension: Square - 45mm L x 45mm H
Bearing Type: Vapo-Bearing™
RPM: 6500 RPM
Air Flow: 12.4 CFM (0.347m³/min)
Width: 10.00mm
Termination: 2 Wire Leads
Approval Agency: CCC, CE, cURus, TUV
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 32.5dB(A)
Static Pressure: 0.180 in H2O (45.0 Pa)
Power (Watts): 1.03 W
auf Bestellung 251 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MF45100V1-1000U-A99 Sunon Fans
Category: DC5V Fans, Description: Fan: DC; axial; 5VDC; 45x45x10mm; 21.31m3/h; 32.5dBA; Vapo; 6500rpm, Type of fan: DC, Kind of fan: axial, Supply voltage: 5V DC, Operating voltage: 3.5...6V DC, Fan dimensions: 45x45x10mm, Power consumption: 1.18W, Current rating: 0.205A, Fan efficiency: 21.31m3/h, Noise level: 32.5dBA, Kind of Bearing: Vapo, Rotational rate/speed: 6500rpm, Min. insulation resistance: 10MΩ, Impeller material: thermoplastic, Enclosure material: thermoplastic, Insulation class: A, Leads: leads x2, Lead length: 0.3m, Operating temperature: -10...70°C, Flammability rating: UL94V-0, Additional functions: autorestart, Fan motor: brushless DC, Static pressure: 4.57mm H2O, Current and power consumption tolerance: ±15%.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 163 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 15
MF45100V1-1000U-A99 Hersteller : Sunon MF45100V1_1000U_A99_D04164720G_00_0.pdf DC Fans DC Axial Fan, 45x45x10mm, 5VDC, Vapo, Lead Wires, Auto Restart, D04164720G-00
auf Bestellung 186 Stücke:
MF45100V1-1000U-A99 MF45100V1-1000U-A99 Hersteller : SUNON sunon2.pdf Category: DC5V Fans
Description: Fan: DC; axial; 5VDC; 45x45x10mm; 21.31m3/h; 32.5dBA; Vapo; 6500rpm
Type of fan: DC
Kind of fan: axial
Supply voltage: 5V DC
Operating voltage: 3.5...6V DC
Fan dimensions: 45x45x10mm
Power consumption: 1.18W
Current rating: 0.205A
Fan efficiency: 21.31m3/h
Noise level: 32.5dBA
Kind of Bearing: Vapo
Rotational rate/speed: 6500rpm
Min. insulation resistance: 10MΩ
Impeller material: thermoplastic
Enclosure material: thermoplastic
Insulation class: A
Leads: leads x2
Lead length: 0.3m
Operating temperature: -10...70°C
Flammability rating: UL94V-0
Additional functions: autorestart
Fan motor: brushless DC
Static pressure: 4.57mm H2O
Current and power consumption tolerance: ±15%