Produkte > SUNON > MF45100V2-1000U-A99
MF45100V2-1000U-A99
MF45100V2-1000U-A99 SUNON
SUNON%20DC%20Brushless%20Fan%20&%20Blower(255-E).pdf
Hersteller: SUNON
Category: DC5V Fans
Description: Fan: DC; axial; 5VDC; 45x45x10mm; 13.93m3/h; 29.3dBA; Vapo; 26AWG
Type of fan: DC
Kind of fan: axial
Supply voltage: 5V DC
Operating voltage: 3.5...6V DC
Fan dimensions: 45x45x10mm
Current rating: 118mA
Fan efficiency: 13.93m3/h
Noise level: 29.3dBA
Kind of Bearing: Vapo
Rotational rate/speed: 5000 (±15%)rpm
Impeller material: thermoplastic
Enclosure material: thermoplastic
Leads: leads x2
Operating temperature: -10...70°C
Additional functions: autorestart
Power consumption: 0.59W
Static pressure: 2.29mm H2O
Fan motor: brushless DC
Wire size: 26AWG
Insulation class: A
Flammability rating: UL94V-0
Min. insulation resistance: 10MΩ
auf Bestellung 1081 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 15
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MF45100V2-1000U-A99 SUNON
Category: DC5V Fans, Description: Fan: DC; axial; 5VDC; 45x45x10mm; 13.93m3/h; 29.3dBA; Vapo; 26AWG, Type of fan: DC, Kind of fan: axial, Supply voltage: 5V DC, Operating voltage: 3.5...6V DC, Fan dimensions: 45x45x10mm, Current rating: 118mA, Fan efficiency: 13.93m3/h, Noise level: 29.3dBA, Kind of Bearing: Vapo, Rotational rate/speed: 5000 (±15%)rpm, Impeller material: thermoplastic, Enclosure material: thermoplastic, Leads: leads x2, Operating temperature: -10...70°C, Additional functions: autorestart, Power consumption: 0.59W, Static pressure: 2.29mm H2O, Fan motor: brushless DC, Wire size: 26AWG, Insulation class: A, Flammability rating: UL94V-0, Min. insulation resistance: 10MΩ.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 1121 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 18
MF45100V2-1000U-A99 Hersteller : Sunon Fans SUNON%20DC%20Brushless%20Fan%20&%20Blower(255-E).pdf Description: FAN 45X45MM 5VDC
Features: Auto Restart
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 5VDC
Size / Dimension: Square - 45mm L x 45mm H
Bearing Type: Vapo-Bearing™
RPM: 5000 RPM
Air Flow: 9.4 CFM (0.263m³/min)
Width: 10.00mm
Termination: 2 Wire Leads
Approval Agency: CCC, CE, cURus, TUV
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 26.1dB(A)
Static Pressure: 0.120 in H2O (29.9 Pa)
Power (Watts): 0.51 W
auf Bestellung 349 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
MF45100V2-1000U-A99 Hersteller : Sunon SUNON_DC_Brushless_Fan___Blower_255_E_.pdf DC Fans DC Axial Fan, 45x45x10mm, 5VDC, Vapo, Lead Wires, Auto Restart, D04164870G-00