Produkte > SUNON FANS > MF45101V1-1000U-S99
MF45101V1-1000U-S99 Sunon Fans
SUNON%20DC%20Brushless%20Fan%20&%20Blower(255-E).pdf
Hersteller: Sunon Fans
Description: 12VDC FAN 45X10MM TACH/PWM
Features: Auto Restart, PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Packaging: Box
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square - 45mm L x 45mm H
Bearing Type: Vapo-Bearing™
RPM: 6500 RPM
Air Flow: 12.4 CFM (0.347m³/min)
Width: 10.00mm
Termination: 4 Wire Leads
Approval Agency: CCC, CE, cURus, TUV, UKCA
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 32.5dB(A)
Static Pressure: 0.180 in H2O (44.8 Pa)
Power (Watts): 1.2 W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MF45101V1-1000U-S99 Sunon Fans
Category: DC12V Fans, Description: Fan: DC; axial; 12VDC; 45x45x10mm; 21.07m3/h; 32.5dBA; Vapo; 26AWG, Type of fan: DC, Kind of fan: axial, Supply voltage: 12V DC, Operating voltage: 10.2...13.8V DC, Fan dimensions: 45x45x10mm, Power consumption: 1.38W, Current rating: 0.1A, Fan efficiency: 21.07m3/h, Noise level: 32.5dBA, Kind of Bearing: Vapo, Signal output: F type; PWM, Rotational rate/speed: 6500 (±15%)rpm, Min. insulation resistance: 10MΩ, Impeller material: thermoplastic, Enclosure material: thermoplastic, Insulation class: A, Leads: leads x4, Lead length: 0.3m, Operating temperature: -10...70°C, Flammability rating: UL94V-0, Additional functions: autorestart; reverse polarity protection, Fan motor: brushless DC, Static pressure: 4.57mm H2O, Wire size: 26AWG, Storage time: 70000h.
Weitere Produktangebote MF45101V1-1000U-S99
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MF45101V1-1000U-S99 Hersteller : Sunon SUNON DC Brushless Fan & Blower(255-E).pdf DC Fans DC Axial Fan, 45x45x10mm, 12VDC, Vapo, 4x Wire, Auto Restart/Tach/PWM, MagLev
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Fan: DC; axial; 12VDC; 45x45x10mm; 21.07m3/h; 32.5dBA; Vapo; 26AWG
Type of fan: DC
Kind of fan: axial
Supply voltage: 12V DC
Operating voltage: 10.2...13.8V DC
Fan dimensions: 45x45x10mm
Power consumption: 1.38W
Current rating: 0.1A
Fan efficiency: 21.07m3/h
Noise level: 32.5dBA
Kind of Bearing: Vapo
Signal output: F type; PWM
Rotational rate/speed: 6500 (±15%)rpm
Min. insulation resistance: 10MΩ
Impeller material: thermoplastic
Enclosure material: thermoplastic
Insulation class: A
Leads: leads x4
Lead length: 0.3m
Operating temperature: -10...70°C
Flammability rating: UL94V-0
Additional functions: autorestart; reverse polarity protection
Fan motor: brushless DC
Static pressure: 4.57mm H2O