Produkte > SUNON FANS > MF45101V2-1000U-G99
MF45101V2-1000U-G99 Sunon Fans
SUNON%20DC%20Brushless%20Fan%20&%20Blower(255-E).pdf
Hersteller: Sunon Fans
Description: 12VDC FAN 45X10MM ALARM
Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Packaging: Box
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square - 45mm L x 45mm H
Bearing Type: Vapo-Bearing™
RPM: 5000 RPM
Air Flow: 9.4 CFM (0.263m³/min)
Width: 10.00mm
Termination: 3 Wire Leads
Approval Agency: CCC, CE, cURus, TUV, UKCA
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 26.1dB(A)
Static Pressure: 0.120 in H2O (29.9 Pa)
Power (Watts): 0.57 W
Produktbewertung abgeben
Technische Details MF45101V2-1000U-G99 Sunon Fans
Category: DC12V Fans, Description: Fan: DC; axial; 12VDC; 45x45x10mm; 15.97m3/h; 26.1dBA; Vapo; 26AWG, Type of fan: DC, Kind of fan: axial, Supply voltage: 12V DC, Operating voltage: 4.5...13.8V DC, Fan dimensions: 45x45x10mm, Power consumption: 0.78W, Current rating: 47mA, Fan efficiency: 15.97m3/h, Noise level: 26.1dBA, Kind of Bearing: Vapo, Signal output: F type, Rotational rate/speed: 5000 (±15%)rpm, Min. insulation resistance: 10MΩ, Impeller material: thermoplastic, Enclosure material: thermoplastic, Insulation class: A, Leads: leads x3, Lead length: 0.3m, Operating temperature: -10...70°C, Flammability rating: UL94V-0, Additional functions: autorestart; reverse polarity protection, Fan motor: brushless DC, Static pressure: 3.05mm H2O, Wire size: 26AWG, Storage time: 70000h.
Weitere Produktangebote MF45101V2-1000U-G99
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MF45101V2-1000U-G99 Hersteller : Sunon SUNON_DC_Brushless_Fan__26_Blower_255_E_-3168983.pdf DC Fans DC Axial Fan, 45x45x10mm, 12VDC, Vapo, 3x Wire, Auto Restart, Tach, MagLev Motor
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Fan: DC; axial; 12VDC; 45x45x10mm; 15.97m3/h; 26.1dBA; Vapo; 26AWG
Type of fan: DC
Kind of fan: axial
Supply voltage: 12V DC
Operating voltage: 4.5...13.8V DC
Fan dimensions: 45x45x10mm
Power consumption: 0.78W
Current rating: 47mA
Fan efficiency: 15.97m3/h
Noise level: 26.1dBA
Kind of Bearing: Vapo
Signal output: F type
Rotational rate/speed: 5000 (±15%)rpm
Min. insulation resistance: 10MΩ
Insulation class: A
Leads: leads x3
Lead length: 0.3m
Operating temperature: -10...70°C
Flammability rating: UL94V-0
Additional functions: autorestart; reverse polarity protection
Fan motor: brushless DC
Static pressure: 3.05mm H2O