Produkte > SUNON > MF50100V1-1000U-G99
MF50100V1-1000U-G99
MF50100V1-1000U-G99 SUNON
MF50100V1-G99-A.pdf
Hersteller: SUNON
Category: DC5V Fans
Description: Fan: DC; axial; 5VDC; 50x50x10mm; 23.32m3/h; 30.7dBA; Vapo; 5800rpm
Type of fan: DC
Kind of fan: axial
Supply voltage: 5V DC
Operating voltage: 3.5...6V DC
Fan dimensions: 50x50x10mm
Power consumption: 0.78W
Current rating: 0.155A
Fan efficiency: 23.32m3/h
Noise level: 30.7dBA
Kind of Bearing: Vapo
Signal output: F type
Rotational rate/speed: 5800rpm
Min. insulation resistance: 10MΩ
Insulation class: A
Leads: leads x3
Lead length: 0.295m
Operating temperature: -10...70°C
Flammability rating: UL94V-0
Additional functions: autorestart
Fan motor: brushless DC
Static pressure: 3.81mm H2O
Wire size: 26AWG
auf Bestellung 1351 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 17
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MF50100V1-1000U-G99 SUNON
Category: DC5V Fans, Description: Fan: DC; axial; 5VDC; 50x50x10mm; 23.32m3/h; 30.7dBA; Vapo; 5800rpm, Type of fan: DC, Kind of fan: axial, Supply voltage: 5V DC, Operating voltage: 3.5...6V DC, Fan dimensions: 50x50x10mm, Power consumption: 0.78W, Current rating: 0.155A, Fan efficiency: 23.32m3/h, Noise level: 30.7dBA, Kind of Bearing: Vapo, Signal output: F type, Rotational rate/speed: 5800rpm, Min. insulation resistance: 10MΩ, Impeller material: thermoplastic, Enclosure material: thermoplastic, Insulation class: A, Leads: leads x3, Lead length: 0.295m, Operating temperature: -10...70°C, Flammability rating: UL94V-0, Additional functions: autorestart, Fan motor: brushless DC, Static pressure: 3.81mm H2O, Wire size: 26AWG.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 515 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 22
MF50100V1-1000U-G99 Hersteller : Sunon MF50100V1_1000U_G99_D05062290G_01_1.pdf DC Fans DC Axial Fan, 50x50x10mm, 5VDC, Vapo, 3x Wire, Auto Restart, Tach, MagLev Motor
auf Bestellung 25 Stücke:
MF50100V1-1000U-G99 Hersteller : Sunon Fans SUNON%20DC%20Brushless%20Fan%20&%20Blower(255-E).pdf Description: 5VDC FAN 50X10MM ALARM
Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Packaging: Box
Voltage - Rated: 5VDC
Size / Dimension: Square - 50mm L x 50mm H
Bearing Type: Vapo-Bearing™
RPM: 5800 RPM
Air Flow: 13.8 CFM (0.386m³/min)
Width: 10.00mm
Termination: 3 Wire Leads
Approval Agency: CCC, CE, cURus, TUV, UKCA
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 30.7dB(A)
Static Pressure: 0.150 in H2O (37.4 Pa)
Power (Watts): 0.78 W