Produkte > SUNON > MF50100V2-1000U-A99
MF50100V2-1000U-A99
MF50100V2-1000U-A99 SUNON
MF50100V2-A99-A.pdf
Hersteller: SUNON
Category: DC5V Fans
Description: Fan: DC; axial; 5VDC; 50x50x10mm; 18.7m3/h; 25.6dBA; Vapo; 4800rpm
Type of fan: DC
Kind of fan: axial
Supply voltage: 5V DC
Operating voltage: 3.5...6V DC
Fan dimensions: 50x50x10mm
Power consumption: 0.43W
Current rating: 85mA
Fan efficiency: 18.7m3/h
Noise level: 25.6dBA
Kind of Bearing: Vapo
Rotational rate/speed: 4800rpm
Min. insulation resistance: 10MΩ
Insulation class: A
Leads: leads x2
Lead length: 0.295m
Operating temperature: -10...70°C
Flammability rating: UL94V-0
Additional functions: autorestart
Fan motor: brushless DC
Static pressure: 2.79mm H2O
Current and power consumption tolerance: ±15%
auf Bestellung 3046 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 17
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MF50100V2-1000U-A99 SUNON
Category: DC5V Fans, Description: Fan: DC; axial; 5VDC; 50x50x10mm; 18.7m3/h; 25.6dBA; Vapo; 4800rpm, Type of fan: DC, Kind of fan: axial, Supply voltage: 5V DC, Operating voltage: 3.5...6V DC, Fan dimensions: 50x50x10mm, Power consumption: 0.43W, Current rating: 85mA, Fan efficiency: 18.7m3/h, Noise level: 25.6dBA, Kind of Bearing: Vapo, Rotational rate/speed: 4800rpm, Min. insulation resistance: 10MΩ, Impeller material: thermoplastic, Enclosure material: thermoplastic, Insulation class: A, Leads: leads x2, Lead length: 0.295m, Operating temperature: -10...70°C, Flammability rating: UL94V-0, Additional functions: autorestart, Fan motor: brushless DC, Static pressure: 2.79mm H2O, Current and power consumption tolerance: ±15%.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MF50100V2-1000U-A99 MF50100V2-1000U-A99 Hersteller : Sunon Fans MF50100V2-1000U-A99-D05062330G-01-1.pdf Description: FAN AXIAL 50X10MM VAPO 5VDC WIRE
Packaging: Bulk
Features: Auto Restart
Voltage - Rated: 5VDC
Size / Dimension: Square - 50mm L x 50mm H
Bearing Type: Vapo-Bearing™
RPM: 4800 RPM
Air Flow: 11.0 CFM (0.308m³/min)
Width: 10.00mm
Weight: 0.043 lb (19.5 g)
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 2 Wire Leads
Approval Agency: cURus, TUV
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 25.6dB(A)
Static Pressure: 0.110 in H2O (27.4 Pa)
Part Status: Active
Power (Watts): 430 mW
auf Bestellung 4466 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
MF50100V2-1000U-A99 MF50100V2-1000U-A99 Hersteller : Sunon MF50100V2_1000U_A99_D05062330G_01_1.pdf DC Fans Axial Fan, 50x50x10mm, 5VDC, 11CFM, 0.11"H2O, Vapo, Wire, Auto Restart