Produkte > SUNON > MF50101V2-1000U-A99
MF50101V2-1000U-A99
MF50101V2-1000U-A99 Sunon
MF50101V2_1000U_A99_D05082680G_01_2_Ref.pdf
Hersteller: Sunon
DC Fans Axial Fan, 50x50x10mm, 12VDC, 11CFM, 0.11"H2O, Vapo, Wire, Auto Restart
auf Bestellung 277 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MF50101V2-1000U-A99 Sunon
Category: DC12V Fans, Description: Fan: DC; axial; 12VDC; 50x50x10mm; 18.59m3/h; 25.6dBA; Vapo; 4800rpm, Type of fan: DC, Kind of fan: axial, Fan motor: brushless DC, Leads: leads x2, Enclosure material: thermoplastic, Impeller material: thermoplastic, Flammability rating: UL94V-0, Kind of Bearing: Vapo, Operating temperature: -10...70°C, Current rating: 50mA, Fan dimensions: 50x50x10mm, Lead length: 0.295m, Power consumption: 0.6W, Static pressure: 2.79mm H2O, Operating voltage: 6...13.8V DC, Supply voltage: 12V DC, Fan efficiency: 18.59m3/h, Noise level: 25.6dBA, Wire size: 26AWG, Rotational rate/speed: 4800rpm, Insulation class: A, Min. insulation resistance: 10MΩ, Additional functions: autorestart.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MF50101V2-1000U-A99 MF50101V2-1000U-A99 Hersteller : Sunon Fans MF50101V2-1000U-A99-D05082680G-01-2_Ref.pdf Description: FAN AXIAL 50X10MM 12VDC WIRE
Packaging: Bulk
Features: Auto Restart
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square - 50mm L x 50mm H
Bearing Type: Vapo-Bearing™
RPM: 4800 RPM
Air Flow: 11.0 CFM (0.308m³/min)
Width: 10.00mm
Weight: 0.043 lb (19.5 g)
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 2 Wire Leads
Approval Agency: cURus, TUV
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 25.6dB(A)
Static Pressure: 0.110 in H2O (27.4 Pa)
Part Status: Active
Power (Watts): 600 mW
auf Bestellung 154 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
MF50101V2-1000U-A99 Hersteller : Sunon MF50101V2-1000U-A99-D05082680G-01-2_Ref.pdf DC Brushless Fan
auf Bestellung 210 Stücke:
Mindestbestellmenge: 30
MF50101V2-1000U-A99 MF50101V2-1000U-A99 Hersteller : SUNON MF50101V2-A99-A.pdf Category: DC12V Fans
Description: Fan: DC; axial; 12VDC; 50x50x10mm; 18.59m3/h; 25.6dBA; Vapo; 4800rpm
Fan motor: brushless DC
Leads: leads x2
Kind of Bearing: Vapo
Operating temperature: -10...70°C
Current rating: 50mA
Fan dimensions: 50x50x10mm
Lead length: 0.295m
Power consumption: 0.6W
Static pressure: 2.79mm H2O
Operating voltage: 6...13.8V DC
Supply voltage: 12V DC
Fan efficiency: 18.59m3/h
Noise level: 25.6dBA
Wire size: 26AWG
Rotational rate/speed: 4800rpm
Insulation class: A
Min. insulation resistance: 10MΩ