Produkte > SUNON FANS > MF50101V2-1000U-F99
MF50101V2-1000U-F99 Sunon Fans
MF50101V2-1000U-F99-D05059870G-01-1.pdf
Hersteller: Sunon Fans
Description: 12VDC FAN 50X10MM TACH
Features: Auto Restart, Locked Rotor Sensor
Packaging: Box
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square - 50mm L x 50mm H
Bearing Type: Vapo-Bearing™
RPM: 4800 RPM
Air Flow: 11.0 CFM (0.308m³/min)
Width: 10.00mm
Termination: 3 Wire Leads
Approval Agency: CCC, CE, cURus, TUV, UKCA
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 25.6dB(A)
Static Pressure: 0.110 in H2O (27.4 Pa)
Power (Watts): 0.6 W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MF50101V2-1000U-F99 Sunon Fans
Category: DC12V Fans, Description: Fan: DC; axial; 12VDC; 50x50x10mm; 18.69m3/h; 25.6dBA; Vapo; 26AWG, Type of fan: DC, Kind of fan: axial, Supply voltage: 12V DC, Operating voltage: 6...13.8V DC, Fan dimensions: 50x50x10mm, Power consumption: 0.7W, Current rating: 50mA, Fan efficiency: 18.69m3/h, Noise level: 25.6dBA, Kind of Bearing: Vapo, Signal output: R type, Rotational rate/speed: 4800 (±15%)rpm, Min. insulation resistance: 10MΩ, Impeller material: thermoplastic, Enclosure material: thermoplastic, Insulation class: A, Leads: leads x3, Lead length: 0.295m, Operating temperature: -10...70°C, Flammability rating: UL94V-0, Additional functions: autorestart; reverse polarity protection, Fan motor: brushless DC, Static pressure: 2.79mm H2O, Wire size: 26AWG, Storage time: 70000h.
Weitere Produktangebote MF50101V2-1000U-F99
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MF50101V2-1000U-F99 Hersteller : Sunon MF50101V2_1000U_F99_D05059870G_01_1.pdf DC Fans DC Axial Fan, 50x50x10mm, 12VDC, Vapo, 3x Wire, Auto Restart/Lock Sensor, MagLev
Produkt ist nicht verfügbar
MF50101V2-1000U-F99 Hersteller : SUNON MF50101V2-1000U-F99-D05059870G-01-1.pdf Category: DC12V Fans
Description: Fan: DC; axial; 12VDC; 50x50x10mm; 18.69m3/h; 25.6dBA; Vapo; 26AWG
Type of fan: DC
Kind of fan: axial
Supply voltage: 12V DC
Operating voltage: 6...13.8V DC
Fan dimensions: 50x50x10mm
Power consumption: 0.7W
Current rating: 50mA
Fan efficiency: 18.69m3/h
Noise level: 25.6dBA
Kind of Bearing: Vapo
Signal output: R type
Rotational rate/speed: 4800 (±15%)rpm
Min. insulation resistance: 10MΩ
Impeller material: thermoplastic
Enclosure material: thermoplastic
Insulation class: A
Leads: leads x3
Lead length: 0.295m
Operating temperature: -10...70°C
Flammability rating: UL94V-0
Additional functions: autorestart; reverse polarity protection
Fan motor: brushless DC
Static pressure: 2.79mm H2O