Produkte > SUNON FANS > MF50101V3-1000U-G99
MF50101V3-1000U-G99 Sunon Fans
SUNON%20DC%20Brushless%20Fan%20&%20Blower(255-E).pdf
Hersteller: Sunon Fans
Description: 12VDC FAN 50X10MM ALARM
Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Packaging: Box
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square - 50mm L x 50mm H
Bearing Type: Vapo-Bearing™
RPM: 4300 RPM
Air Flow: 8.4 CFM (0.235m³/min)
Width: 10.00mm
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 22.4dB(A)
Static Pressure: 0.080 in H2O (19.9 Pa)
Power (Watts): 0.45 W
Produktbewertung abgeben
Technische Details MF50101V3-1000U-G99 Sunon Fans
Category: DC12V Fans, Description: Fan: DC; axial; 12VDC; 50x50x10mm; 14.27m3/h; 22.4dBA; Vapo; 26AWG, Type of fan: DC, Kind of fan: axial, Supply voltage: 12V DC, Operating voltage: 6...13.8V DC, Fan dimensions: 50x50x10mm, Power consumption: 0.54W, Current rating: 37mA, Fan efficiency: 14.27m3/h, Noise level: 22.4dBA, Kind of Bearing: Vapo, Signal output: F type, Rotational rate/speed: 4300 (±15%)rpm, Min. insulation resistance: 10MΩ, Impeller material: thermoplastic, Enclosure material: thermoplastic, Insulation class: A, Leads: leads x3, Lead length: 0.295m, Operating temperature: -10...70°C, Flammability rating: UL94V-0, Additional functions: autorestart; reverse polarity protection, Fan motor: brushless DC, Static pressure: 2.03mm H2O, Wire size: 26AWG, Storage time: 70000h.
Weitere Produktangebote MF50101V3-1000U-G99
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MF50101V3-1000U-G99 Hersteller : Sunon MF50101V3_1000U_G99_D05059940G_01_1.pdf DC Fans DC Axial Fan, 50x50x10mm, 12VDC, Vapo, 3x Wire, Auto Restart, Tach, MagLev Motor
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Fan: DC; axial; 12VDC; 50x50x10mm; 14.27m3/h; 22.4dBA; Vapo; 26AWG
Type of fan: DC
Kind of fan: axial
Supply voltage: 12V DC
Operating voltage: 6...13.8V DC
Fan dimensions: 50x50x10mm
Power consumption: 0.54W
Current rating: 37mA
Fan efficiency: 14.27m3/h
Noise level: 22.4dBA
Kind of Bearing: Vapo
Signal output: F type
Rotational rate/speed: 4300 (±15%)rpm
Min. insulation resistance: 10MΩ
Lead length: 0.295m
Operating temperature: -10...70°C
Fan motor: brushless DC
Static pressure: 2.03mm H2O