Produkte > SUNON > MF50201V2-1B00U-A99
MF50201V2-1B00U-A99
MF50201V2-1B00U-A99 SUNON
Product 25.pdf
Hersteller: SUNON
Category: DC12V Fans
Description: Fan: DC; blower; 12VDC; 50x50x20mm; 8.68m3/h; 30dBA; Vapo; 4650rpm
Type of fan: DC
Kind of fan: blower
Supply voltage: 12V DC
Operating voltage: 4.5...13.8V DC
Fan dimensions: 50x50x20mm
Power consumption: 1.2W
Current rating: 0.1A
Fan efficiency: 8.68m3/h
Noise level: 30dBA
Kind of Bearing: Vapo
Rotational rate/speed: 4650rpm
Min. insulation resistance: 10MΩ
Impeller material: thermoplastic
Enclosure material: thermoplastic
Insulation class: A
Leads: leads x2
Lead length: 0.305m
Operating temperature: -10...70°C
Flammability rating: UL94V-0
Additional functions: autorestart
Fan motor: brushless DC
Current and power consumption tolerance: ±15%
auf Bestellung 240 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MF50201V2-1B00U-A99 SUNON
Category: DC12V Fans, Description: Fan: DC; blower; 12VDC; 50x50x20mm; 8.68m3/h; 30dBA; Vapo; 4650rpm, Type of fan: DC, Kind of fan: blower, Supply voltage: 12V DC, Operating voltage: 4.5...13.8V DC, Fan dimensions: 50x50x20mm, Power consumption: 1.2W, Current rating: 0.1A, Fan efficiency: 8.68m3/h, Noise level: 30dBA, Kind of Bearing: Vapo, Rotational rate/speed: 4650rpm, Min. insulation resistance: 10MΩ, Impeller material: thermoplastic, Enclosure material: thermoplastic, Insulation class: A, Leads: leads x2, Lead length: 0.305m, Operating temperature: -10...70°C, Flammability rating: UL94V-0, Additional functions: autorestart, Fan motor: brushless DC, Current and power consumption tolerance: ±15%.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MF50201V2-1B00U-A99 Hersteller : Sunon (D05068430G-00)-1.pdf MF50201V2-1B00U-A99
auf Bestellung 130 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
MF50201V2-1B00U-A99 Hersteller : Sunon Fans (D05068430G-00)-1.pdf Description: Thermal Products
Features: Auto Restart
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square/Rounded - 50mm L x 50mm H
Bearing Type: Vapo-Bearing™
RPM: 4650 RPM
Air Flow: 5.1 CFM (0.143m³/min)
Width: 20.00mm
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 2 Wire Leads
Approval Agency: CE, CUR, TUV, UL
Fan Type: Blower
Noise: 30.0dB(A)
Static Pressure: 0.460 in H2O (114.6 Pa)
Power (Watts): 1.2 W
Produkt ist nicht verfügbar
MF50201V2-1B00U-A99 MF50201V2-1B00U-A99 Hersteller : Sunon MF50201V2_1B00U_A99_D05068430G_00_1.pdf Blowers & Centrifugal Fans DC Blower, 50x50x20mm, 12VDC, Vapo, Lead Wires, Auto Restart, MagLev Motor