Produkte > SUNON FANS > MF50201V2-1B00U-G99
MF50201V2-1B00U-G99 Sunon Fans
SUNON%20DC%20Brushless%20Fan%20&%20Blower(255-E).pdf
Hersteller: Sunon Fans
Description: 12VDC FAN 50X20MM ALARM
Packaging: Box
Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square/Rounded - 50mm L x 50mm H
Air Flow: 5.1 CFM (0.143m³/min)
Width: 20.00mm
Termination: 3 Wire Leads
Approval Agency: CCC, CE, cURus, TUV, UKCA
Fan Type: Blower
Noise: 30.0dB(A)
Static Pressure: 0.460 in H2O (114.6 Pa)
Power (Watts): 1.2 W
Produktbewertung abgeben
Technische Details MF50201V2-1B00U-G99 Sunon Fans
Category: DC12V Fans, Description: Fan: DC; blower; 12VDC; 50x50x20mm; 8.66m3/h; 30dBA; Vapo; 26AWG, Type of fan: DC, Kind of fan: blower, Supply voltage: 12V DC, Operating voltage: 4.5...13.8V DC, Fan dimensions: 50x50x20mm, Power consumption: 1.31W, Current rating: 0.1A, Fan efficiency: 8.66m3/h, Noise level: 30dBA, Kind of Bearing: Vapo, Signal output: F type, Rotational rate/speed: 4650 (±15%)rpm, Min. insulation resistance: 10MΩ, Impeller material: thermoplastic, Enclosure material: thermoplastic, Insulation class: A, Leads: leads x3, Lead length: 0.305m, Operating temperature: -10...70°C, Flammability rating: UL94V-0, Additional functions: autorestart; reverse polarity protection, Fan motor: brushless DC, Static pressure: 11.68mm H2O, Wire size: 26AWG, Storage time: 70000h.
Weitere Produktangebote MF50201V2-1B00U-G99
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MF50201V2-1B00U-G99 Hersteller : Sunon MF50201V2_1B00U_G99_D05068450G_00_1.pdf Blowers & Centrifugal Fans DC Blower, 50x50x20mm, 12VDC, Vapo Bearing, 3x Wire, Auto Restart/Tach, MagLev
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Fan: DC; blower; 12VDC; 50x50x20mm; 8.66m3/h; 30dBA; Vapo; 26AWG
Type of fan: DC
Kind of fan: blower
Supply voltage: 12V DC
Operating voltage: 4.5...13.8V DC
Fan dimensions: 50x50x20mm
Power consumption: 1.31W
Current rating: 0.1A
Fan efficiency: 8.66m3/h
Noise level: 30dBA
Kind of Bearing: Vapo
Signal output: F type
Rotational rate/speed: 4650 (±15%)rpm
Min. insulation resistance: 10MΩ
Insulation class: A
Leads: leads x3
Lead length: 0.305m
Operating temperature: -10...70°C
Flammability rating: UL94V-0
Additional functions: autorestart; reverse polarity protection
Fan motor: brushless DC
Static pressure: 11.68mm H2O